Чому Захід боїться розпаду Росії: публіцист назвав головний страх партнерів

13 липня 2023, 21:50
Читать новость на русском

Західні союзники України не завжди вчасно реагують на нагальні запити щодо зброї та інших дій, аби ослабити Росію. У них є певні побоювання щодо наслідків, які це потягне за собою. Розпад Росії може мати певні негативні наслідки, з якими важко буде впоратись.

Про це 24 Каналу розповів журналіст, публіцист Віталій Димарський. За його словами, є одна головна річ, яка лякає Захід у випадку розвалу Росії на кілька суб'єктів.

Читайте також Не вистачає навіть Росії: у Кремлі хочуть повністю зупинити фінансування окупованих територій

Чого бояться на Заході

Секретар РНБО Олексій Данілов неодноразово наголошував на тому, що розпад Росії є неминучим. А Заходу варто до цього готуватися. Однак, здається, що до цього не просто не готуються, а й бояться цього процесу. Мовиться, зокрема про Сполучені Штати.

Навіть в такій ситуації бояться застосування ядерної зброї. Мовиться все ж про країну з ядерною зброєю, яка при розпаді вийде з-під єдиного контролю. Хоча б зрозумілого – в чиїх вона руках,
– зауважив Віталій Димарський.

Росія може утворитися кілька окремих суб'єктів – невідомо де і в кого може опинитись ядерна зброя. Невідомо й те, хто саме керуватиме новоствореними суб'єктами, тобто наскільки вони небезпечні. 

"А якщо Росія не розпадеться, то потрібно продумувати, як жити з нею далі після перемоги України", – зазначив журналіст.

Ймовірно, про це думають західні лідери. Однак досі не прийшли до єдиного вирішення. Зокрема, цим можна пояснити зволікання Заходу щодо передачі Україні певних видів озброєння. Вони хоч розуміють, якою важливою є перемога України, але й бояться наслідків для Росії. 

Віталій Димарський пояснив, чому Захід боїться розпаду Росії: дивіться відео

В Росії тривають внутрішні війни: що відомо 

  • Після заколоту Євгенія Пригожина минуло три тижні. З 23 червня ніхто не бачив Сєргєя Суровікіна. The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела повідомили, що його утримують та допитують в Москві. Разом з ним затримали кількох високопоставлених військових. Що цікаво, Суровікін знав про плани Пригожина, але до самого заколоту причетним не був. Натомість сам Пригожин досі на волі, йому навіть не довелось залишатись в Білорусі. Якщо він узагалі там був.
  • Тим часом не за горами уже й новий заколот в Росії. У легіоні "Свобода Росії" повідомили, що готують продовження рейду. Прораховують і варіант походу на Москву. Однак для цього потрібно добре підготуватись, аби все не закінчилось так, як у випадку Пригожина.
  • Так, представник політичного крила легіону "Свобода Росії" Олексій Барановський заявив, що для них важливо розтягнути російські сили. Коли одночасно в окупантів будуть проблеми на кількох важливих напрямках, включно з російськими, тоді буде "перенавантаження системи". Саме в такий момент, добровольці й хочуть проводити нову операцію.