Знайомі з ситуацією джерела, заявили, що Суровікіна та декількох інших затримала служба внутрішньої безпеки Росії. Варто зауважити, що замість головнокомандувача повітряно-космічних сил Сергєя Суровікіна, Герасимову доповідав начальник штабу повітряно-космічних сил Росії Віктор Афзалов.

Дивіться також Не з'являвся на публіці майже три тижні: Суровікіна все ще не можуть знайти у Росії

Де перебуває Суровікін

Джерела повідомили, що Суровікіна утримують та допитують в Москві, проте звинувачення йому не висунуті. Один співрозмовник видання заявив, що російський генерал знав про плани вагнерівців, проте не був причетним до заколоту Пригожина.

Окрім генерала, в Росії для допиту затримали також щонайменше 13 старших офіцерів. Деяких згодом відпустили, проте майже 15 – відсторонили від служби чи звільнили.

Ці затримання спрямовані на очищення лав тих, кому, як вважають, більше не можна довіряти,
– заявило джерело.

Також видання зауважило, що Суровікін не перебував у слідчому ізоляторі, проте проходив неодноразові допити. Оскільки слідство з'ясовувало, яку роль він відіграв у повстанні Пригожина. Його відпустять, якщо Владімір Путін вирішить, як впоратися з наслідками заколоту.

За даними видання, крім Суровікіна, затримали та відпустили:

  • його заступника – генерал-полковника Андрія Юдіна;
  • заступника начальника військової розвідки – генерал-лейтенанта Владіміра Алексєєва.

Юдін та Алексєєв перебувають під наглядом, їх пересування обмежили. Також затримали колишнього генерал-полковника Міхаїла Мізінцева – раніше він був заступником міністра оборони, проте у квітні приєднався до вагнерівців.

Останні новини про Суровікіна

  • Востаннє на публіці Суровікіна бачили 24 червня 2023 року, коли з'явилось відео, на якому він разом з першим заступником начальника ГРУ генерал-лейтенантом Владіміром Алексєєвим закликав вагнерівців зупинитись та не брати участі в заколоті Пригожина.
  • Після цього звернення Сєргєя Суровікіна не бачили. 12 липня ЗМІ писали, що він перебуває в ізоляторі та не виходить на зв'язок із близькими понад два тижні.
  • Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський сказав, що Суровікін перебуває у такому стані, що його довго не покажуть. Зокрема, його допитують і російські спецслужби могли з ним так попрацювати, що він зараз у жахливому стані.