Удар по бюджету

На це впливають декілька факторів. По-перше, менше водіїв – менше витрат на автомобілі, паливо і так далі. А це означає менше сплачених податків із палива, з власників автомобілів тощо.

Гостра тема Україна ризикує запустити в Раду "моторол"

На мою думку, краще збільшувати розмір штрафів та вводити в дію так звану "бальну систему", коли при досягненні необхідної відмітки штрафних балів людину на рік позбавляють права керування транспортним засобом.

По-друге, це навряд сильно вплине на кількість людей напідпитку за кермом, оскільки якщо людина в же 3+ раз попадається на керуванні в нетверезому стані, відсутність водійського посвідчення навряд зупинить її від подальшого керування автомобілем. У цьому плані значно дієвішим буде великий штраф та конфіскація автомобіля.

Я вважаю, у внесенні таких змін до законодавства немає необхідності. Це суттєво не вплине на кількість людей напідпитку за кермом.

Світова практика

Що ж до міжнародного досвіду, то довічне позбавлення права керування транспортним засобом мало де практикується. Поодинокі випадки застосування такої санкції трапляються у країнах із більш жорстким політичним режимом.

Та, окрім самого факту керування напідпитку, вимагають ще обтяжуючих наслідків: таких, як спричинення дорожньо-транспортної пригоди з постраждалими / загиблими тощо.

Керування авто, нетверезе водіння, довічне позбавлення прав
Наразі довічне позбавлення водійських прав практикується лише в кількох країнах / Фото Shuterstock

Також ще є гарний приклад із Данії – у місцевому законодавстві існує положення про те, що штрафи, сплачені за нетверезе керування автомобілем, надходять не до загального бюджету, а напряму в так званий "Фонд жертв дорожньо-транспортних пригод".

Важливо Чи дочекаються українці дешевого газу

Він підтримує саме людей, постраждалих від автотрощ за участі нетверезих водіїв, фінансує дослідження та консультації з цього питання й сприяє інформуванню населення стосовно такої проблеми.

Ще як приклад, який можна запозичити у данських колег, – це більш прискіпливе тестування водіїв на наявність психічних та фізичних вад, котрі можуть заважати безпечному керуванню автомобілем. Якщо у Данії у водія виявлять один із таких розладів, його можуть навіть довічно позбавити права керування транспортними засобами.

Може бути корисним – за що ще українців можуть позбавляти водійських прав назавжди: дивіться відео