Конгресмени з двох партій внесли поправку, яка зобов'язує президента США ввести санкції проти всіх причетних до "Північного потоку-2".

Читайте також Путін особисто затвердив втручання у вибори США: навіщо йому це

Та сама поправка не дозволяє звільняти від санкцій під тими чи іншими приводами – ту лазівку, яку Білий дім використав тепер.

Поправка, яка пропонує використання в оборонній промисловості США титану з України – на заміну ресурсам з Китаю та Росії. На думку законодавців, це має стати стратегічним пріоритетом відносин Києва та Вашингтона.

Комітет схвалив декілька поправок, спрямованих проти Кремля. Одна з них пропонує заборонити американським громадянам купувати чи продавати російські державні облігації – у відповідь на минулі втручання Росії в американські вибори.

Читайте також Бутафорія та злочин Росії, – Кулеба про вибори на окупованих територіях

Інша поправка вимагає визначити в Білого дому, чи підпадають під санкції 35 росіян зі списку. В ньому є дуже відомі імена. Наприклад, прем'єр-міністр Мішустін, прессекретар Путіна Пєсков, олігархи Абрамовіч і Дерипаска, очільник "Газпрому" Міллер, всіма улюблені пропагандисти – Соловйов, Ернст, Маргарита Симонян і багато інших.

Це тільки початок процесу. Для розуміння – далі все це має ухвалити Палата представників і Сенат, після чого законопроєкт лягає для підпису на стіл президента.

Але перший крок конгресмени зробили.