Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm отримали цінну інформацію, яка для російських окупантів має секретний характер.

Обратите внимание! Флагман "Москва": докази, що доводять причетність російського флоту до захоплення Криму

Ця інформація розкриває деталі використання воєнного супутникового зв'язку ЗС РФ на окупованій території Донбасу. Відповідно до отриманих даних, зв'язок організований через два канали: цивільний та воєнний.

По цивільному каналу працюють такі абоненти, як канцелярія міністерства оборони РФ (Москва), оперативна група міністерства оборони РФ (Ростов-на Дону) та чотири пункти управління в ОРДЛО.

А також пункт управління 12-го командування резерву (Великий Лог, Ростовська область РФ), його координатор – генерал-полковник Соломатін Сергій Віталійович, позивний "Кобра".

Сергій Соломатін
Генерал-полковник Сергій Соломатін

Зв'язок здійснюється з використанням супутникових телефонів урядового зв'язку РФ ("Космічний зв'язок") через супутники серії "Експрес-АМ".

По воєнному каналу організований зв'язок безпосередньо з підрозділами збройних сил РФ, які на ротаційній основі перебувають на території Донбасу.

У цьому випадку використовують переносні станції зв'язку типу "Бар'єр-Т", "Білозер" і мобільні станції комплексу "Ливень". До речі, останні були зафіксовані влітку-восени 2014 року на базі так званого батальйону "Зоря" російських окупаційних військ.


База "Зорі" була на території колишнього Луганського обласного військкомату.

Ще одна фотографія станції супутникового зв'язку цього комплексу завантажена у фотоальбом російського найманця із Пскова Сергія Прилутського. Судячи з антени, це – станція Р-441-ОВ на шасі Урал.

К теме: Спостерігачі ОБСЄ можуть працювати в інтересах РФ – шокуючі факти

Така станція призначена для організації захищеного від перешкод супутникового зв'язку в інтересах військових частин і підрозділів тактичної та оперативно-тактичної ланки управління.


Світлина із соцмереж російського найманця із Пскова Сергія Прилутського (зверху)

Станція забезпечує організацію засекреченого телефонного, телеграфного, фототелеграфного зв'язку і передавання даних із різною пропускною здатністю. Вона співпрацює з аналогічними станціями, а також з такими як "Кристал", "Ливень", "Легенда". Її серійний випуск і оснащення військ розпочали у 2007 році.

Зауважимо: крім сучасних засобів супутникового зв'язку, волонтери-розвідники спільноти InformNapalm також ідентифікували російські засоби радіоелектронної розвідки, про які ми обов'язково розповімо вам в наступних випусках.

А наостанок нагадаю одну просту істину. Всі терористи та покидьки з-поміж військовослужбовців РФ, що брали участь в боях на Донбасі та захопленні Криму, мають пам'ятати: ваші злочини не мають терміну давності.

Читайте также: "Зачистка свідків" – розбився вертоліт з пілотами РФ, які брали участь в агресії проти України

Тепер вам доведеться все життя жити в остраху. І рано чи пізно ви будете осуджені, а наша команда зробить все, аби наблизити час розплати.