На слова президента України спочатку відреагував речник Кремля Дмитро Пєсков. Він казав, мовляв, для мешканців терористичних організацій на Донбасі такий розвиток подій є неприпустимим. Потім й речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що вступ України в НАТО неодмінно призведе – до "масштабної ескалації" та "незворотних наслідків".

К теме Вероятное полномасштабное вторжение русских в Украину: серьезные ли намерения Кремля

Тобто нічим іншим, окрім як відвертими погрозами їхні слова назвати не можна, це неприкритий намір Кремля диктувати Україні, що нам можна робити, а що "категорично не можна", адже Росія покарає війною.

Чому Росія обурилась через НАТО

Офіційно у Кремлі зазначили, що занепокоєні можливим розширенням Північноатлантичного альянсу до своїх кордонів, мовляв, якщо і Україна до Альянсу долучиться, то це означатиме, що солдати НАТО будуть буквально вже за пів кроку від них й зможуть нібито щось робити проти Росії.

Утім, логіка тут геть відсутня, адже НАТО – якщо розглядати його військову складову – це оборонний союз і ще не було такого, щоб солдати НАТО когось атакували.

Водночас радянські солдати Варшавського Блоку вже після закінчення Другої світової вдиралися:

  • і в Прагу;
  • і в Будапешт;
  • і в Кабул з Кандагаром.

Вже російські – з танків та градів били по мирних кварталах Чечні, Грузії та України. То ж дуже лукавить Кремль, коли офіційно пояснює свою стурбованість можливим вступом України в НАТО, мовляв, це загрожуватиме безпеці Росії.

Обратите внимание В НАТО ответили на вопрос Зеленского, почему Украина до сих пор не член Альянса

Справжня причина стурбованості Кремля

Було б неправильно вважати НАТО лише військом союзом. Насправді це радше політичний союз однодумців, які мають спільні цінності демократії, справжньої:

  • зі свободою волі та слова;
  • з чесними судами та правоохоронцями, яких можна не боятися.


НАТО – політичний союз однодумців / Фото Bundeswehr

Перелічувати переваги справжнього демократичного світу можна дуже довго, але головна ідея в тому – що вступ України до НАТО змінить Україну докорінно, вона остаточно відійде з табору "русского мира" в табір нормальних європейських держав.

Саме цього дуже не хоче Росія, вона боїться, що втратить на Україну свій вплив – цього не можна допускати, бо Росія тоді перестане зі свого погляду бути нащадком СРСР і втратить можливість вважати себе імперією.

Саме імперіалізм наразі є національною ідеєю Росії, тією, яка виправдовує її існування.

На що готова Росія, щоб не допустити Україну в НАТО

Якщо Росія остаточно втратить Україну, а вона нас остаточно втратить, лише якщо ми станемо членами НАТО – то це фактично запустить процес розпаду Російської Федерації, регіони якої побачивши, що Москва не спроможна втримати Україну під своїм впливом, усвідомлять слабкість Москви, то ж і собі зажадають відокремлення.

Актуально Россия хочет короткой победы, – Кривонос назвал города Украины, которые интересуют Путина

Володимир Путін це розуміє, і Кремль це розуміє – тому вони робитимуть усе можливе, щоб не показати назагал свою слабкість.


Путін готовий піти війною на Україну / Фото kremlin.ru

Вони готові погрожувати воєнним вторгненням в Україну та шантажувати Європу й Сполучні Штати лише, аби не допустити вступ України до НАТО, бо це буде перший цвях в труну Російської Федерації, але не тому, що НАТО через територію України піде на Росію війною.

Вступ України до НАТО запустить процес внутрішнього розпаду Російської Федерації і щоб цього не допустити, Путін готовий піти в Україну новою війною.