Московські пропагандисти на різних етапах вигадували багато хворобливих ідей приборкання України. З часів захоплення у XVII столітті московські царі, згодом більшовики, а зараз Володимир Путін ненавиділи усе, пов’язане з нескореним українським духом.

Для того, щоб принизити націю, російські ідеологи свого часу вигадали назву "Малоросія" замість Україна. Називаючи нас малоросами, а росіян великоросами, царі прагнули довести другорядність та меншовартість цілої європейської нації.

Зазнавши краху у захопленні України в 2014 році та провалу проекту Новоросія, у Кремлі замислилися над планами подальшої експансії. Головний путінський ідеолог та неформальний куратор самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР" Владислав Сурков активно стимулює пошук потрібного Кремлю рішення.

Читайте также: Миротворчий контингент ООН на Донбасі: як відреагували на заклик Порошенка Макрон і Меркель

Зрозуміло, що назва проекту "Малоросія" кілька разів лунала під час таємних нарад Суркова з ватажками терористів. Саме там з глибин мозку, враженого алкоголем, її і витягнув Олександр Захарченко, коли без погодження з Москвою зробив цю ідею публічною. Можна гадати, чи було це експромтом, чи свідомою провокацією. Але заява терориста вже наробила чимало галасу у всьому світі.

На неї відреагували президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель, які наголосили на неприпустимості будь-яких заяв, що підривають територіальну цілісність України, зокрема, щодо створення так званої "Малоросії". Це означає, що кремлівську ініціативу в Євросоюзі сприйняли серйозно.

Читайте также: Путін підступно обманув німецьку владу

Різку заяву зробили і в Державному департаменті США, підкресливши, що це підриває Мінські домовленості. Крім того, в Європі вже заявляють, що малоросійські марення Захарченка очевидно призведуть до запровадження нових санкцій проти Москви.

У Кремлі так і не зрозуміли, що нафталіновий концепт XVII століття не може конкурувати з ідеєю європеської інтеграції XXI століття. Минуле завжди програє майбутньому.