Після того, як путінські “зелені чоловічки” захопили український Крим у березні 2014 року, російська влада похапцем почала гасити численні проблеми, пов’язані з окупацією. Однією з найбільших проблем, з якою стикнулися росіяни, стало забезпечення півострова водою та електроенергією.

Ситуація з водою наразі лишається близькою до кризової і окупанти неодмінно опиняться перед загрозою зневоднення Криму вже упродовж найближчих трьох років. У випадку з постачанням світла Кремль запропонував ризикований і, як виявилося згодом, чисто "потьомкінський" варіант будівництва так званого енергомоста з Кубані.

Читайте також: Що криється за лаштунками переговорів Порошенка з Лукашенком

Те, що ця коштовна затія невдовзі лусне, як мильна бульбашка, добре розуміли у Москві. Єдиним реальним варіантом вирішити енергодефіцит була побудова ТЕЦ на території самого Криму. І таких електростанцій наразі будується дві: одна в Сімферополі, інша у Севастополі. Проте одразу стало зрозуміло, що у ХХІ столітті Росія не здатна виробити турбін для цих ТЕЦ. Єдиним виходом з глухого кута була купівля турбін німецького концерну "Siemens".

Проте для кремлівського режиму одразу постала велика проблема. У зв’язку із запровадженням антиросійських санкцій за анексію Криму, постачання будь-якого обладнання на окупований півострів опинилися під забороною. Отже, легально отримати німецькі турбіни для сімферопольської та севастопольської ТЕЦ у Росії не могли.

І тоді у Москві пішли на цинічну аферу. Вони уклали угоду з "Siemens" про постачання чотирьох газових турбін до Краснодарського краю.

Читайте також: Чи відповість Росія за збитий Boeing 777

Як повідомляє німецьке видання "Wirtschafts Woche", президент Росії Володимир Путін особисто пообіцяв міністру економіки і енергетики Німеччини Зігмару Габріелю, що газові турбіни "Siemens" не потраплять до Криму. Після цих запевнень уряд Німеччини передав ці гарантії концерну.

Проте слова Путін не дотримався, і в підсумку чотири сіменсовські газові турбіни замість Кубані були відвезені до анексованого Криму.

Обурений таким шахрайством, концерн "Siemens" оголосив, що у зв’язку із незаконною доставкою його турбін в окупований Крим призупинить постачання енергообладнання російським компаніям. Крім того, "Siemens" відмовиться від своєї частки у російській компанії "Інтеравтоматика", в якій концерн володіє 45 % акцій та подасть на Росію до суду.

Але на цьому неприємності Кремля не завершилися. В гру включилася сама Ангела Меркель.

Читайте також: "Путін з іншим обличчям": на що вказує авторитаристська поведінка Навального

Уряд Німеччини вже попередив росіян, що афера з "Siemens" неодмінно приведе до погіршення політичних відносин між країнами. Окрім цього, уряд Меркель пообіцяв розширити чинні санкції проти російських чиновників, причетних до шахрайства. Так путінські "багатоходовщики" вкотре переграли самі себе.

Треба зрозуміти одну просту істину: поки Крим залишатиметься під окупацією, санкцій проти Росії будуть діяти і надалі, завдаючи болісних втрат країні-агресору. І так буде доти, поки півострів не повернеться на історичну Батьківщину.