Бо в цивілізованій Європі ментів на фанатських секторах немає. Ніяких космонавтів немає. Давно вже немає. Відсутні. Там давно зрозуміли, що сама присутність космонавтів на фанатському секторі – це вже не охорона громадського порядку, а навпаки – провокація масових заворушень.

Читайте також: Наступного разу в Харкові мєнти більше не будуть пасивно чекати, поки прийде Росія

Колись в нульових ходила байка про те, що поліцейський спецназ у країнах СНД планово через попередні навмисні провокації на бійку практикує на футбольних фанатах тренування з придушення заворушень агресивно налаштованої молоді. Так сказать, підтримує форму і злагодження на випадок масових народних хвилювань.

Чи було це черговою художньою вигадкаю, сказати важко. Та принаймні якась частка хоча б навіть і ненавмисної правди в цих чутках відчувалася. Точно можна сказати одне. Що довгими роками, навіть десятиліттями державне й ментовське начальство свідомо вирощувало на стадіонах взаємну ненависть між правоохоронцями і вболівальниками. Саме на цій ненависті довгими роками підростав, кристалізувався авангард майбутньої революції. І зрештою сама доля розвернула цю ненависть у зворотньому напрямку у вирішальний момент проти офіційної держави й системи. Проти начальства.

Хто хоча б декілька разів бував на фанатському секторі, розуміє, що це окрема незалежна культура. Окрема країна. Окремий світ. Там свої закони, свої порядки, яких ззовні сектора не розуміють і ніколи не зрозуміють. Власне, зовні сектора цього й не треба розуміти. Досить закритий окремий світ, який не дуже-то лізе кудись назовні зі своїми правилами і порядками. Власне, взагалі не лізе. Не порушує кордони, свободи й правила інших. Окремий світ, в який не можна лізти зі своїми загально-пересічними правилами, своїми дебільними совковими заборонами і своїми ментами. В Європі це розуміють.

Якщо хочете "як в Європі", не треба намагатися все контролювати. Бо прагнення повного контролю часто зрештою перевертається на повний хаос. Якщо хочете "як в Європі", просто заберіть к чорту ментів з фанатських секторів. Просто залиште їх у спокої. І буде нам усім щастя.

Читайте також: Футбольні уроки Маріуполя: Донбас – це Україна