У Зеленського назвали ключові здобутки саміту НАТО у США
У Вашингтоні цими днями відбувається ювілейний саміт НАТО, присвячений 75-річчю створення Альянсу. Попри те, що Україна поки не отримала запрошення на вступ, цьогоріч країни НАТО ухвалили низку потужних рішень.
В ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу радник голови ОПУ Михайло Подоляк оцінив перші результати саміту Північноатлантичного альянсу у США.
Варте уваги Роль Китаю та сигнал Путіну: політтехнолог розібрав найважливіші рішення саміту НАТО
Головні успіхи саміту НАТО
Радник голови ОПУ вважає, що цьогорічний саміт НАТО – один з найуспішніших для України. Нині Північноатлантичний альянс готовий взяти на себе роль модераційного центру, щоб уніфікувати постачання, юридично зафіксувати, як має відбуватися реалізація договорів про гарантії безпеки, військово-промислове співробітництво України з іншими країнами.
Відбувається суттєва трансформація Альянсу. Країни-члени зрозуміли необхідність зміни концепту від політичного на військово-політичний,
– мовив Подоляк.
Крім того, на саміті НАТО був узгоджений бюджет у 40 мільярдів, який можна використати на військову допомогу Україні. Також проговорені конкретні пакети допомоги, які дозволять суттєво посилити протиракетну оборону.
Політичні заяви сьогодні виглядають більш об'ємно, ніж було у Вільнюсі минулого року й раніше. Чітко заявлено, що незворотний курс України на НАТО, що Україна – суверена держава, яка має право сама обрати, як хоче будувати свою безпеку. Стало очевидно, що Україна обов'язково вступить в НАТО, питання лише – коли,
– мовив радник голови ОПУ.
Українці знали відповідь на це питання й до цього саміту. Все залежить від завершення війни. До того ж якщо війна закінчиться повноцінною поразкою Росії, то вступ в НАТО буде формалізованим процесом.
За його словами, НАТО розуміє всі ризики, які сьогодні генерує Росія, особливо у Європі. Альянс готовий реагувати на ці ризики продуманіше, ніж це було вчора.
Важливо! Міністр оборони Рустем Умєров детально розповів про результати роботи з кожною з країн. Зокрема, про Люксембург, Нідерланди, Німеччину, велику Британію, Словаччину, Чехію та Канаду.