Зокрема, він детально розповів про результати роботи з кожною з країн. Зокрема, про Люксембург, Нідерланди, Німеччину, велику Британію, Словаччину, Чехію та Канаду.

Дивіться також "НАТО – пережиток Холодної війни": Китай відповів Альянсу на закиди у підтримці Росії у війні

Підсумки роботи Української делегації

  • Люксембург

Вдалось підписати угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Люксембург продовжить надавати військову допомогу, підтримувати наш європейський і євроатлантичний напрямки, а також допомагати у захисті та відновленні культурної спадщини України.

Крім цього, Люксембург виділив 80 мільйонів євро на оборонну допомогу цього року та продовжить підтримку протягом наступного десятиріччя. Також ця країна як співлідер ІТ-коаліції надасть можливості для навчання у кіберсфері.

  • Нідерланди

Нідерланди виділили 300 мільйонів євро на озброєння F-16 для України.

"Це значно зміцнить оборону наших міст і посилить можливості Сил оборони України в повітрі. Також обговорили розвиток оборонної промисловості України та планування підготовки українських пілотів", – написав Умєров.

  • Німеччина

Глава Міноборони зазначив, що обговорили ситуацію на полі бою, боротьбу з російськими керованими авіабомбами та розвідувальними дронами.

  • Велика Британія

За словами Умєрова, тривають перемовини щодо розширення підтримки та посилення співпраці у військовій сфері. Крім цього, обговорили практичну реалізацію рішення щодо дозволу Британії на використання ракет Storm Shadow по військових об’єктах на території Росії.

  • Словаччина

Умєров висловив вдячність за співпрацю і готовність підтримувати Україну, а конкретні результати зустрічі будуть оприлюднені згодом, зокрема перспективи спільних проєктів в енергетиці, прикордонній інфраструктурі, гуманітарній співпраці.

  • Чехія

Умєров подякував Чехії за ініціативу, в рамках якої було доставлено першу партію боєприпасів для України. Це важлива і своєчасна допомога. Крім цього, він розповів, що вдалося скоординувати позиції перед засіданням Ради Україна – НАТО, зустрічами коаліції ППО та коаліції винищувачів. Темами перемовин стали реалізація чеської ініціативи з постачання артилерійських боєприпасів Україні, європейська та євроатлантична інтеграція нашої держави.

  • Канада

З Канадою обговорили важливі питання підтримки та співпраці. Канада анонсувала новий, додатковий пакет військової підтримки для України на 500 мільйонів канадських доларів.