Друг Путіна Орбан панікує через 10 пакет санкцій: є одна причина
Угорщина заявила, що наполягає виключити дев'ять осіб зі списку західних санкцій, запроваджених через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Прем'єр-міністру країни Віктору Орбану не дуже потрібна тісна дружба із Росією.
Про це 24 Каналу розповів ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, Захід має дещо серйознішні ігри.
Цікаво Угорщина хоче пом'якшити санкції проти поплічників Путіна: про кого йде мова
Який план у Віктора Орбана
Павло Клімкін наголосив, що проросійському держдіячу Віктору Орбану насправді не потрібно й не вигідно бути другом російських олігархів.
Якщо він почав цю історію, значить він розуміє, що йому потрібно наразі торгуватися із Брюсселем, мати аргументи для того, щоб "гратися" довкола 10-го пакету санкцій,
– наголосив він.
На його думку, однією з причин, чому у Будапешті почалися такі "гойдалки" – бажання ЄС включити до 10-го пакету санкцій атомну галузь.
"Це, звичайно, Угорщині не подобається", – додав ексочільник МВС України.
За його словами, Угорщина має багато зв'язків, не виняток, що й корупційних теж.
"Мені здається, що це й один з важелів, як відбити санкції", – наголосив Клімкін.
Він зауважив, що мовиться першочергово про російську атомну сферу.
Павло Клімкін розповів, чому Угорщина виступає про накладення санкцій на росіян: дивіться відео
Ключове питання
Павло Клімкін розказав, що поки що Захід залежний від російських атомних виробництв: не стільки по паливу, а скільки по збагаченню. Проте зараз спостерігається зменшення цієї залежності на реальних прикладах.
Хтось казав, що Німеччина не може відмовитися від російського вугілля, газу, нафти. Рік пройшов і зараз нулі по імпорту,
– наголосив він.
На його думку, що такий результат вражає, тож треба прагнути більшого.
"Тепер потрібно вбити цю наркотичну залежність Заходу від російської атомки", – наголосив він.
За словами Клімкіна, гра із санкціями розгортається саме довкола цього питання.
Десятий пакет санкцій від ЄС: основне
- Польща і Литва хочуть, щоб Європейський Союз наклав обмеження на ядерний сектор Росії в межах нового санкційного пакета. Також ЄС закликають заборонити більше пропагандистських ЗМІ.
- Наразі в санкційному списку ЄС перебувають близько 1300 фізичних та 120 юридичних осіб. Також проти країни-агресорки запровадили економічні санкції, які охоплюють торгівлю, транспорт, енергетику, банківську справу, засоби масової інформації та оборонну сферу.
- Нещодавно у Financial Times заявили, що Росія й надалі продовжує вірити, що їй вдасться легко пережити західні санкції щодо нафти. Аналітики ж занепокоєні і прогнозують погіршення ситуації.