Санкції РНБО можуть злетіти, – Шабунін припустив, чим закінчиться деолігархізація
Закон про олігархів не має стійких позицій, оскільки санкції Ради національної безпеки та оборони мають слабку юридичну силу. Є ймовірність того, що в судах такі рішення злетять.
Про це в програмі "Що це було?" з Сергієм Лещенком на 24 каналі розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він зазначив, що у законі про деолігархізацію немає місця для Антимонопольного комітету, який є головним інструментом боротьби проти олігархів.
До теми Санкції з Медведчука можуть злетіти, – Шабунін сказав, чому це може статись
"Санкції РНБО злетять. Я не оцінюю те, чи треба було, чи ні їх застосовувати. На жаль, багато з них юридично слабкі й з великою ймовірністю вони в судах злетять. Ще й в судах українських", – зазначив Шабунін.
Він додав, що в ручному режимі керувати всіма рішеннями неможливо. Це показала історія із суддею Олександром Тупицьким.
Довідка. Верховний Суд скасував указ Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького з Конституційного суду України. Офіс Президента подав апеляцію. Тупицький отримав посаду ще за часів Віктора Януковича. Суддю підозрюють у шахрайстві та хабарництві.Що може зробити Антимонопольний комітет
Шабунін зазначив, що необхідно насамперед діяти за правилами. Він наголосив, що це якраз та історія, коли є або інституції й правила, або безлад і немає середнього.
"Треба ремонтувати Антимонопольний комітет, щоб він у найближчі 2 місяці виніс рішення, які знищать олігархічні монополії, бо якщо навіть розваляться історії з санкціями, то будуть законні рішення", – сказав голова ЦПК.
Випуск програми "Що це було?": дивіться відео
Що передбачає закон про олігархів
- Президент Володимир Зеленський 15 квітня 2021 року ініціював "Закон про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".
- Документ повинен зменшити вплив монополістів на політичні, економічні та соціальні процеси в країні та на засоби масової інформації.
- Олігархами вважатимуть тих, хто відповідає наступним критеріям: беруть участь у політичному житті, мають вплив на ЗМІ, є монополістами, мають у власності 2 мільярди 270 мільйонів гривень.