Про це у програмі "Що це було?" з Сергієм Лещенком на 24 каналі розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Як він зазначив, саме випадок Медведчука свідчить про важливість використання точкових рішень, а не підміни ними системних інституційних змін.

До теми В Росії є до Медведчука запитання, – політолог сказав, на кого робить ставки Кремль

Чому санкції можуть "злетіти"

За словами Шабуніна, рішення про введення санкцій щодо Медведчука не замінює, наприклад, побудову представниками влади ефективної судової системи та реформу Служби безпеки України.

Якщо за цих 2,5 роки, які залишилися, не буде збудована нормальна судова система, то санкції всі, не лише з Медведчука, злетять,
– наголосив голова ЦПК.

Медведчук "програє" 2,5 роки, однак він зможе швидко відігратися.

Як розповів Шабунін, якщо, наприклад, реформувати СБУ за 1,5 роки, то Україна не просто розв'яже санкціями питання Медведчука, а й в майбутньому не матиме взагалі таких проблем.

Варто прочитати Кума Путіна заганяють в кут: США блокує мільйони Медведчука

Випуск програми "Що це було?": дивіться відео


Справа Медведчука: коротко

  • Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та ще низка у лютому людей потрапили під санкції Ради нацбезпеки й оборони.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова 11 травня підписала підозру Медведчуку та його соратнику Тарасу Козаку. Проросійського політика підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму.
  • Вже 13 травня суд обрав нардепу запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Згодом його продовжили.
  • Офіс генпрокурора у серпні завершив розслідування щодо ймовірної держзради Медведчука. Матеріали справи відкрили нардепу та його адвокатам.