Атака на російські аеродроми: авіаексперт розповів про наслідки для ворога
В ніч на 5 квітня кілька російських аеродромів зазнало ударів українськими дронами. Безумовно, вони є важливою стратегічною ціллю для ЗСУ. Адже російська авіація шкодить як на фронті, так і становить загрозу для всіх областей України.
Атака на російські аеродроми показує певні проблеми росіян з ППО, яка не може впоратися з відбиттям ударів. Детальніше про наслідки ударів для Росії 24 Каналу розповів авіаексперт, заступник директора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.
Дивіться також Україна пошкодила Ту-95 на аеродромі "Енгельс": що це за літаки та якими ракетами б'ють
У Росії уже є проблеми
Вночі 5 квітня українські дрони атакували російські аеродроми в Курську, Енгельсі, Морозівську та Єйську. За інформацією джерел у розвідці, внаслідок атаки серйозних ушкоджень могли зазнати Ту-95МС, з яких обстрілюють Україну.
Цікаво, що за даними OSINT-аналітика МТ Андерсона, на аеродромы в Морозівську, який атакували безпілотники вночі, перебувало 26 винищувачів Су-34 та три літаки Су-30/35. Це підтверджують супутникові знімки, які були зроблені напередодні 4 квітня.
Ми бачили роботу протиповітряної оборони Росії, це вже є ознакою, що наші дрони прилітають і створюють проблеми. Ми починаємо відпрацьовувати потужніші та частіші удари по стратегічних об'єктах Росії. Тактична авіація для росіян зараз є також надважливою складовою,
– зазначив Анатолій Храпчинський.
Варто розуміти, що завдяки лише тактичній авіації окупанти скинули понад 3,5 тисячі керованих авіабомб по території України. З погляду на загрозу, яку може завдавати ворожі носії, потрібно їх нищити та зробити для них небезпечним перебування у фронтовій чи прифронтовій зоні.
Ці ж літаки використовують ракети малої та середньої дальності: Х-59 та Х-69 та протирадіолокаційні ракети.
Стратегічне завдання – знищення найближчих аеродромів для того, щоб збільшити логістичне "плече" росіян щодо їхнього підльоту до нашої території. Тобто, щоб вони могли брати менше корисного навантаження через збільшення дальності прольоту,
– наголосив авіаексперт.
Щобільше, наприклад, у Єйську курсанти навчаються пілотувати літаки. Для України вони також можуть бути важливою ціллю.
Дронова галузь в Україні розвивається
Цікаво відзначити, що видання Bild повідомило, що невдовзі Україна зможе використовувати дрони на відстань до 2 тисяч кілометрів та навіть більше.
Україна за 2 роки повномасштабної війни суттєво просунулася в розробці БпЛА як ударного, так і розвідувального типу. Ми можемо сміливо заявити, що у нас є дрони, які понад 30 годин можуть перебувати у повітрі та літати на понад 2000 кілометрів,
– підкреслив Храпчинський.
Варто не забувати про те, що наші західні партнери не дозволяють використовувати їхню зброю для ударів по території Росії. Втім зрештою зброя, яку надають Україні, не є такою далекобійного, щоб уражати військові об'єкти, які перебувають на великій відстані від України.
"Тому є потреба у створенні систем, які б знищували ворожу авіацію, заводи та будь-які інші стратегічні цілі на території Росії. З початку нового року ми бачимо, що активно відпрацьовують удари по НПЗ та заводах. Наприклад, завод з виробництва "Шахедів" у Єлабузі набагато далі, ніж Казанський авіаційний завод, який ремонтує літаки стратегічної авіації Ту-160. Це улюблений літак Путіна", – зазначив авіаексперт.
Тобто в радіусі дії українських БпЛА є велика кількість стратегічно важливих цілей. Додамо також, що в Україні виробляють безпілотники і малої, і середньої, і далекої дальності. Це означає, що виробництвом дронів займається не один концерн чи компанія. Тож ця сфера діяльності активно розвивається.
Атака на російські аеродроми: що відомо
- Неспокійною була ніч на 5 квітня у Ростовській області, де був уражений аеродром. Атаку на аеродром Морозівськ провела СБУ разом з військовими та Силами оборони. Щонайменше 6 літаків знищено, ще 8 пошкоджено, про що повідомили джерела 24 Каналу у розвідці. Там базувалися фронтові бомбардувальники Су-27 та Су-34. Також близько 20 окупантів були ліквідовані або зазнали поранень.
- Крім того, вночі вибухи чули також у Єйську – в районі аеродрому та військового містечка. Вже під ранок від вибухів прокинулися також у Енгельсі. Влучання були на авіабазі біля міста, де росіяни зберігають стратегічну авіацію. Джерела 24 Каналу повідомили, в результаті дронової атаки, серйозних пошкоджень, імовірно, зазнали щонайменше 3 стратегічні бомбардувальними Ту-95МС на військовому аеродромі "Енгельс-2". Крім того, втратили ворожі війська також кілька "Су".
- Загалом у міноборони Росії заявили, що сили "пе-ве-о" звечора 4 квітня та вночі 5 квітня буцімто перехопили 44 безпілотники над Ростовською областю, шість безпілотників над Краснодарським краєм і по одному в Саратовській, Курській і Бєлгородській областях.