Російська пропаганда описує цей літак як унікальну зброю, але на ділі це не зовсім так. 24 Канал зібрав для вас основні характеристики бомбардувальників Су-34.

Зверніть увагу Один пілот загинув, інший "готується": ЗСУ підтвердили збиття російського Су-34 біля Єнакієвого

У Брянській області розбився Су-34

В Брянській області 13 травня впали два вертольоти, які, ймовірно, збили самі ж росіяни. Вже згодом стало відомо, що там також розбився славнозвісний російський винищувач Су-34.

На кадрах, які оприлюднили місцеві, видно, як винищувач падав, а за ним тягнувся шлейф чорного диму.

У Росії впав Су-34: дивіться відео

Згодом цю інформацію підтвердили в екстрених службах Росії. Причина інциденту поки невідома.

Варто зауважити, що екіпаж Су-34 загинув. Пілот та штурман не змогли катапультуватися.

В Брянській області розбився винищувач Росії: відео

Російські пропагандисти замість того, щоб визнати свою косоокість та взяти вину за збиття своєї авіації, вигадали казочку про диверсантів.

На території Клинцівського району Брянської області запроваджено план "Перехоплення",
– мовиться у повідомленні росЗМІ.

Тепер у Брянській області шукають диверсантів, які нібито можуть бути причетними до атаки на Мі-8 та Су-34.

Су-34 раніше атакував Бєлгород

У Повітряних Силах України неодноразово заявляли про нову загрозу з боку Росії. Зокрема, окупанти почали використовувати проти України керовані авіаційні бомби.

Україні складно боротися з цією загрозою, оскільки збивати кожну бомбу дорогими ракетами – недоцільно. Та вихід із ситуації є – потрібно відтиснути авіацію противника, щоб він не міг дистанційно атакувати Україну. Для цього Україні потрібні сучасні західні винищувачі та системи ППО, як ЗРК Patriot.

Швидше за все, пізно ввечері 21 квітня 2023 року російський Су-34 намагався запустити по Україні чергову бомбу. Однак бомба КАБ, яку росіяни ліпили з ФАБ-500, впала на Бєлгород.

У Росії офіційно підтвердили, що під час виконання польоту літака Су-34 над містом Бєлгород сталося позаштатне сходження авіаційного боєприпасу.

Відомо про щонайменше двох постраждалих жінок: одну з черепно-мозковою травмою у стані середньої тяжкості доправили в лікарню. Інша відмовилася від госпіталізації.

Вибух в Бєлгород утворив величезну воронку діаметром у кілька десятків метрів. Також даху місцевого магазину, який примикає до житлової багатоповерхівки, опинився перевернутий автомобіль.

Дивіться відео вибуху в Бєлгороді

Як Су-34 наробив біди в Єйську

Російський літак Су-34, крім Бєлгорода, також наробив біди в Єйську. Зокрема, у жовтні 2022 року Су-34 впав на житловий будинок. На кадрах, які публікували в мережі, було помітно, що в російського літака, ймовірно, спалахнув двигун. Після цього він почав втрачати висоту.

У підсумку літак Су-34 врізався у житловий будинок та вибухнув. Міноборони Росії стверджувало, що на місці падіння Су-34 сталося загоряння палива. Та місцеві чули, як детонує, ймовірно, боєкомплект.

Двом льотчикам вдалося катапультуватися і вижити. Офіційно повідомили про 15 загиблих. Втім, насправді жертв може бути значно більше. На міському кладовищі знайшли близько 20 могил з загиблими внаслідок падіння бомбардувальника.

Російський Су-34 впав у Єйську: відео

Можливості Су-34

Хоч Росія називає фронтовий бомбардувальник "новітньої розробкою", він створений у часи СРСР і здійснив перший політ в 1990 році. Су-34 є модифікацією більш відомого Су-27. Однак в часи нестабільності та розпаду СРСР не вдалося налагодити серійного виробництва цих літаків.

Тільки у 2014 році Росія налагодила серійне виробництво, вклавши в нього так звані нафтодолари – виручені за продаж нафти кошти.

Основні характеристики Су-34:

  • екіпаж – 2 людини;
  • бойове навантаження – 12,5 тонни;
  • довжина – 23,3 метра;
  • розмах крила – 14,7 метра;
  • висота – 6 метрів;
  • база шасі – 6,63 метра;
  • колія шасі – 4,4 метра;
  • вага порожнього літака – 22,5 тонни;
  • нормальна злітна вага – 38,24 тонни;
  • максимальна вага – 45 тонн;
  • максимальна швидкість на великій висоті – 1 900 кілометрів на годину;
  • максимальна швидкість біля землі – 1 400 кілометрів на годину;
  • дальність польоту – 4 000 кілометрів;
  • бойовий радіус – 1 100 кілометрів.

Су-34 обладнаний гарматою калібру 30 міліметрів ГШ-301 та має 12 точок підвіски. Бойове навантаження – 8 000 кілограмів різного озброєння на зовнішній підвісці.

Бомбардувальник обладнаний потужною радіолокаційною системою яка здатна розрізнити гусеничну бронетехніку на відстані до 75 кілометрів.

Приблизна вартість одного такого літака – 36 мільйонів доларів.

Бойове застосування Су-34

Уперше Росія використала ці бомбардувальники ще у 2008 році під час вторгнення в Грузію. Також їх застосовували й у Сирії. Саме тоді пропаганда намагалася створити образ могутності цього літака. Основне завдання Су-34 – завдавати високоточних ударів по противнику у тилах, на оперативно-тактичній глибині, в умовах насиченої протиповітряної оборони та протидії.

Однак пропагандистське завдання ускладнювалося тим, що у Сирії Су-34 продемонстрували те, що є не зовсім точними, коли їх застосовували для бомбардувань. Тоді літаки були набиті касетними боєприпасами, а не високоточною зброєю.

Під час вторгнення в Україну на цих літаках також не часто побачиш високоточне озброєння. Наприклад, за допомогою Су-34 на початку березня минулого року росіяни скидали фугасні бомби, вагою 500 кілограмів. До слова, саме на цьому літаку бомбардував місто горе-пілот Красноярцев, якого упіймали та передали Росії у межах обміну через пів року.

Скільки Су-34 втратила Росія

За час вторгнення в Україну Росія втратила щонайменше понад 20 таких літаків. Вони є вразливими для ППО – на малій висоті їх можуть збивати переносні зенітно-ракетні комплекси, а на висотах вони досяжні для ЗРК, наприклад, радянських С-300.

Найбільше таких літаків Росія втратила на Харківщині. По одному збили в Чернігові та на Київщині і ще кілька на Донеччині.

3 березня 2023 року зенітники Нікопольського зенітного ракетного полку повітряного командування "Схід" в районі тимчасово окупованого Єнакієвого на Донеччині успішно "підрізали крила" ще одному Су-34. Один пілот загинув, а інший зазнав серйозних травм.