"Сфер впливу" не буде: у НАТО відкинули вимоги Росії забрати війська з Румунії та Болгарії
Росії мало тих вимог, які вона вже висунула до НАТО – щодо нерозширення Альянсу на Схід. Тепер Кремль хоче, щоб блок прибрав свої війська з Болгарії та Румунії.
І російську владу геть не турбує, що ці дві країни вже давно є членами, власне, НАТО – з 2004. Адже у Путіна не те що натякали, а й прямо говорили, що хотіли б бачити Альянс на кордонах 1997 року.
Також цікаво США проведуть у Середземному морі масштабні військові навчання на тлі російської загрози
НАТО відповіло категоричною відмовою на закид Росії щодо Румунії та Болгарії
Відтоді, нагадаємо, у НАТО увійшли 14 країн (тепер їх 30), з яких практично усі – це східний фланг. Тобто:
- Ці країни або колись були у складі СРСР (як Литва, Латвія та Естонія).
- Або були у сфері впливу радянського режиму (як та ж Болгарія, Чехія чи Словаччина).
Отже, вимоги Володимира Путіна – це спроба дипломатичного реваншу, повернення свого впливу на Східну Європу.
Тільки от Європа з цим не погоджується.
- Болгарія в особі прем'єра Кирила Петкова заявила, що є суверенною країною, давно визначилася з зовнішньополітичним курсом (на ЄС на НАТО) і "сама визначає свою політику".
- МЗС Румунії категорично відкинуло "недоречні й безпідставні" заяви Росії щодо військової присутності НАТО в країні. Там переконані, як зазначили на Digi24, що це взагалі не може бути темою для перемовин.
- Навіть більше: як повідомляли у VG, президент Румунії Клаус Йоганніс ще 20 січня заявив, що радий буде вітати додаткові війська НАТО у своїй країні.
А далі й у НАТО пролунала схожа заява.
Представниця блоку Оана Лунгеску, яку зацитував "Голосі Америки", запевнила, що Альянс у жодному випадку не відмовиться від будь-яких способів оборони й захисту усіх країн-членів, враховуючи й присутність військ.
Виконання вимог Росії призвело б до створення членів НАТО першого і другого сорту, чого ми не можемо допустити. Ми відкидаємо будь-які ідеї про сфери впливу в Європі,
– мовиться у заяві Лунгеску.
Ба більше, у НАТО запевнили, що будуть реагувати миттєво на будь-яке погіршення умов безпеки, і серед методів – зміцнення колективної оборони.
Зверніть увагу: так само, як наголосили у balkaninsight, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане 21 січня категорично відкинув "анахронічну" вимогу Росії про вихід військ Альянсу з Румунії й Болгарії.Нагадаємо найважливіше до теми:
- 21 січня стало відомо, що Росія до вже відомих вимог про нерозширення НАТО на Схід висунула додаткову, ще дивнішу. Тепер Кремль хоче, щоб НАТО вивело своїх військових із Болгарії та Румунії – до слова, країн, які вже давно в Альянсі.
- Тим часом президент США Джо Байден, як повідомили у Білому домі цього ж дня, має намір вже 22 – 23 січня обговорити з представниками органів національної безпеки своєї країни так звану "письмову відповідь", яку вимагає Росія щодо нерозширення НАТО.
А от війська Росії вже входять у Білорусь – начебто "на навчання": актуальне відео