У Раді розглядають законопроєкт про ринок землі: що про це думають українці
Верховна Рада 6 лютого 2020 року розглядає законопроєкт №2178-10 про впровадження ринку землі. Після першого читання нардепи подали більше 4 тисяч правок.
В Україні діє мораторій-заборона на продаж сільськогосподарських земель. Він працює в Україні з 2001 року. Якщо новий законопроєкт про впровадження ринку землі запрацює, то мораторій, ймовірно скасують, з 1 жовтня 2020 року. 6 лютого у Верховній Раді планують розглянути всі 4 тисяч правок до законопроєкту №2178-10.
Читайте також: Хто не зможе купити землю в Україні: деталі законопроєкту №2178-10
6 лютого на протести проти цього законопроєкту під парламент вийшли понад тисяча людей. Серед учасників мітингу – мешканці різних регіонів, деяких привозили спеціальними автобусами. На мітинг вийшло чимало людей, які до кінця не розуміли, в чому полягає сенс земельної реформи.
11 листопада Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до громадян, в якому назвав закріплене в Конституції право власності на землю "одним з найбільших обманів, які посіяли у свідомості громадян", а також нагадав, що права продавати землю не мають також громадяни Північної Кореї, Таджикистану, Венесуели, Конго та Куби.
До слова: Чому ринок землі важливий для України: позиція "Слуги народу"
Дивіться відеозвернення Зеленського до українців:
Президент також заявив про правки, які мають внести до законопроєкту, згідно з якими купувати землю зможуть тільки українці та українські компанії. А от питання ринку землі для іноземців Володимир Зеленський запропонував винести на всеукраїнський референдум.
Які ключові правки внесли в законопроєкт про ринок землі
- Право купувати землю матимуть українські громадяни та юридичні особи, засновані лише громадянами України.
- Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
- Обмеження концентрації землі в одних руках – на рівні 10 тисяч гектарів. У попередній версії законопроєкту цей показник становив 200 тисяч гектарів.
- Банки також можуть володіти землею. Але тільки тією, яку фермери внесли як заставу за кредит.
- Купувати землю можна буде тільки у безготівковій формі і покупець повинен мати документи, які підтверджують походження коштів.
- Вартість землі до 2030 року має бути не нижчою за її нормативно-грошову оцінку.
Тому ми вирішили запитати українців, що вони думають про запровадження ринку землі в Україні, як вони ставляться до можливості відкритого ринку для іноземців та чи варто виносити подібні питання на всеукраїнський референдум.