Дзвінок Шольца Путіну мав одну головну мету, і це не Україна, – політолог

20 листопада 2024, 17:27
Читать новость на русском

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з Владіміром Путіним. Їхня розмова була довгою та детальною та про це свідчить багато ознак.

Такою думкою з 24 Каналом поділився кандидат політичних наук та експерт з Центральної та Східної Європи Іван Преображенський, зауваживши, що нам навряд чи повідомлять всі деталі спілкування. Принаймні у найближчому майбутньому це неможливо.

Дивіться також Чому Путін змінив ядерну доктрину Росії та для чого знову погрожує ударом по Україні

Яку вигоду хотів здобути Шольц

Одним із найбільших світових партнерів Німеччини є Франція. Після розмови з Путіним, навіть французький президент Еммануель Макрон заявляв, що говорити з диктатором немає сенсу. Він не готовий до переговорів.

Якщо про це каже Макрон, то Шольц обговорював з Путіним переговори. Ніякого іншого варіанту немає, бо німецька сторона точно повідомила французькій те, про що говорили. Рівень їхніх союзницьких стосунків близький,
– підкреслив Іван Преображенський.

Шольц наголосив, що підтримка України збережеться. Тому можна припустити, що з Путіним говорили про перемир'я на кордонах по теперішній лінії фронту. На жаль, цей сценарій нагадує "Мінські домовленості" та не є реалістичним.

Ще одне непряме підтвердження цього – заява речника Путіна Дмітрія Пєскова про те, що Росія не збирається "заморожувати" конфлікт по лінії боєзіткнення. Це нагадує послання Шольцу.

Німецький канцлер також міг переконувати Путіна, що Росія опинилася у складному становищі. Вона пішла на все заради того, щоб знищити українську державність, але нічого не вийшло. Втім, стає очевидним, що на будь-які раціональні аргументи країна-агресорка не погодилась.

Зверніть увагу! Політолог Тарас Загородній зауважив, що розмова стала для Путіна ознакою слабкості Заходу та самого Шольца, який хотів показати себе "добрим поліцейським" на противагу Дональду Трампу. З очільником Кремля можна говорити лише з позиції сили.

"Шольцу потрібен хоча б початок переговорів. У нього скоро вибори, а від ситуації на фронті, від здатності показати виборцям якісь досягнення – залежить результат його партії. Інакше він може втратити вплив на довгі роки. Саме це є причиною для Шольца рухатися в бік Путіна", – наголосив політолог.

Раніше він на це не наважувався, а тепер пішов у ва-банк. Втрачати нема чого, скоро вибори, тому треба спробувати. Шольц це зробив і подзвонив очільнику Кремля, щоб порушити тему переговорів, перемир'я та закінчення війни в Україні.

До слова, Володимир Зеленський розкритикував такий вчинок канцлера. Він зауважив, що Шольц не здобув ніякої нової інформації, а лише відкрив "скриньку Пандори". Перед тим Президент України сказав, що "деякі європейські лідери думають виграти вибори коштом України". Але варто розуміти, що Путін не планує зупинятися.