В "Сінево Україна" заявили, що ДБР арештувало головний офіс мережі лабораторій

27 лютого 2024, 13:47
Читать новость на русском

У мережі лабораторій "Сінево Україна" заявили, що Державне бюро розслідувань наклало арешт на будівлю головного офісу і центральної лабораторії. У компанії повідомили, що через це лабораторії будуть змушені припинити свою роботу.

Про це мовиться в офіційній заяві, опублікованій на сторінці "Сінево Україна".

Дивіться також ДБР доручили почати розслідування щодо стеження за Bihus.Infо

Що заявили в компанії

У "Сінево Україна" заявили, що на будівлю головного офісу і центральної лабораторії "Сінево" в Києві ДБР наклало арешт. Через це компанія буде змушена припинити діяльність в цій будівлі. Як наголосили в компанії, це призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій «Сінево» в Україні.

Видання Forbes зазначило, що кримінальне провадження ведуть за фактом незаконного виведення з державної власності нерухомого майна у період з 2016 по 2021 рік. Водночас у "Сінево Україна" стверджують, що придбали будівлю у 2010 році, коли вона була у приватній власності. Окрім того, у період з 2013 по 2016 рік там нібито провели реконструкцію та збільшили площу втричі.

За законодавством України, після такої реконструкції будівля вважається новоствореним її власником об'єктом,
– заявили у компанії. 

Довідка. Мережа лабораторій "Сінево Україна" входить до європейської мережі лабораторій Synevo та є частиною медичного холдингу Medicover з головним офісом у Стокгольмі (Швеція). Це одна з найбільших мереж лабораторій в Україні, яка налічує 340 лабораторних відділень, вісім лабораторій та понад 2 300 співробітників.

У ДБР заявили, що арешт не впливає на роботу компанії

У пресслужбі ДБР наголосили, що досудове розслідування за фактом можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства триває з 2022 року. До схеми можуть бути причетні службовці одного з Міністерств, Фонду державного майна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА.

Так, під час розслідування слідчі встановлювали, чи законні дії щодо перереєстрації частини комплексу третім особам. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення. Водночас у ДБР наголосили, що жодних дій для перешкоджання роботи компанії запроваджено не було.

Підкреслимо, що жодних слідчих дій відносно вказаного медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності, не проводилось і після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає й сьогодні. Вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі,
– заявили в ДБР.

У відомстві додали, що кримінальне провадження розслідується за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкції цієї статті передбачають до 12 років позбавлення волі. 

Наразі триває досудове розслідування.

Робота ДБР: останні новини

  • Державне бюро розслідувань 27 лютого повідомило про підозру податківиці з Кіровоградщини, яка "допомогла" підприємцю уникнути сплати мільйонних податків. Така "послуга" дала змогу підприємцю зекономити майже 3,4 мільйона гривень, які своєю чергою недоотримала держава.
  • ДБР передало до суду справу про держзраду екснардепа Вадима Рабіновича. Під час слідства було встановлено, що депутат розповсюджував антиукраїнську пропагандистську інформацію, а у своїх численних виступах та інтерв'ю оприлюднював маніпулятивні висловлювання, що несли шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
  • ДБР продовжує розслідування загибелі трьох пілотів на Житомирщині, серед яких був легендарний Андрій Пільщиков з позивним "Джус". У відомстві наголосили, що ця трагедія не була диверсією, а всі літаки були справними.