Зазначимо, що в авіатрощі 25 серпня 2023 року загинув й легендарний пілот Андрій Пільщиков, відомий за позивним "Джус". Він був пілотом 40 бригади тактичної авіації.

Дивіться також "Благаю, лише повернися": українки показали останні листування з коханими, що загинули на фронті

Розслідування смерті "Джуса"

У відповіді на запит журналістів у ДБР повідомили, що розслідування у кримінальному провадженні за фактом катастрофи двох військових літаків Л-39 у Житомирській області ще триває.

Для з'ясування обставин та причин авіакатастрофи було призначено 12 судових експертиз – комплексна, комісійна, судова, інженерно-транспортна та військова, комп'ютерно-технічні з інформації, що міститься на вилучених бортових самописцях із вказаних літаків, товарознавчі, судово-медичні та інші. Наразі всі дослідження перебувають на завершальній стадії.

Водночас у ДБР зазначили, що обидва літаки були у технічно справному стані, що виключає можливість катастрофи внаслідок здійснення диверсії. Це спростовано зібраними доказами. Результати щодо інших версій будуть згодом.

Висновки про остаточні причини цієї катастрофи та можливий причинний зв'язок із її настанням у результаті дій чи бездіяльності конкретних посадових осіб групи керівництва польотами чи самих пілотів орган досудового розслідування зможе зробити лише після отримання та аналізу усіх висновків вищезгаданих судових експертиз та оцінки інших зібраних доказів,
– наголосили у ДБР.

Відповідь по запиту щодо загибелі пілотів під Житомиром / Українська правда

Загибель "Джуса": останні новини

  • Українського пілота Андрія Пільщикова з позивним "Джус" посмертно нагородили Орденом мужності ІІ ступеня. Нагороду близьким загиблого льотчика вручили наприкінці січня 2024 року.
  • Актор і режисер з США, Шон Пенн хоче зняти документальний фільм про Андрія Пільщикова. Мати "Джуса" вже зустрілася з американцем, де обговорили це питанням. Окрім цього, про загиблого льотчика Шоп Пенн згадав у присвяті до свого фільму "Суперсила".
  • Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат повідомив, що зіткнення L-39 відбулося фактично на старті. Пілоти виконували бойове завдання. Він додав, що пілоти, які загинули, на двох літаках виконували маневри у парі.