Синод РПЦ у Мінську готує відповідь Константинополю: відомі представники від України
Під час Синоду Російської православної церкви, який відбудеться у Мінську 15 жовтня, буде ухвалено рішення про відповідь Константинополю на його дії щодо українського питання. Україну на соборі Російської православної церкви представлятимуть глава УПЦ МП митрополит Онуфрій, а також митрополит Запорізький і Мелітопольский Лука.
Про це повідомив речник Білоруської православної церкви Московського патріархату Сергій Лепін, пише "Радіо Свобода".
Читайте також: У Мінську священик гостро розкритикував патріарха Кирила: у РПЦ дали різку відповідь
Видання зазначає, що перед синодом глава РПЦ Кирил, ймовірно, обговорив із президентом Білорусі Олександром Лукашенком питання автокефалії для України.
Це буде дуже важлива зустріч, під час якої будуть ухвалені певні рішення щодо ситуації в Україні. Я сподіваюсь, що православна церква знайде сили для подолання кризи та збереження її єдності,
– заявив російський патріарх напередодні Синоду.
24 канал писав, що зі свого боку московський патріарх висловив вдячність президенту Білорусі Олександру Лукашенку за стан релігійного життя у країні. Так, окрему похвалу від глави РПЦ отримали взаємини між білоруською владою і православною церквою.
Нагадаємо, раніше митрополит РПЦ Іларіон заявляв, що рішення Синоду щодо українського питання будуть такими, як "цього вимагають церковні закони".
Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?
7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".
Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів.
За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".
Що таке Синод?
Священний синод – один із найвищих органів церковного управління. Він складається з голови, патріарха Московського, дев’яти постійних і п’яти тимчасових членів – єпархіальних архієреїв. Постійними членами є: за кафедрою –митрополити Київський і всієї України, Санкт-Петербурзький і Ладозький, Крутицький і Коломенський, Мінський і Заславський, патріарший екзарх усієї Білорусі, Кишинівський і всієї Молдови, Астанайський і Казахстанський, глава Митрополичого округу в Казахстані, Ташкентський і Узбекистанський, глава Середньоазіатського митрополичого округу, за посадою – голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків і керуючий справами Московської патріархії.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео