Чому партнери не дають Україні додаткові системи Patriot: Ступак назвав можливі причини
Загалом у світі існує орієнтовно 250 систем Patriot: у США – приблизно 90, в Європі – 100 і решта розкидані на Близькому Сході ( Саудівська Аравія, Японія, Південна Корея). Партнери довго роздумують над передачею їх в Україну через правила внутрішнього законодавства або ж небажання бути "слабкими" у своїй системі захисту.
Таку думку 24 Каналу висловив ексспівробітник СБУ Іван Ступак, зауваживши, що ще однією причиною є тривале навчання військових. Також він додав, що Україні не слід просити системи Patriot просто так.
Дивіться також Зеленський емоційно відповів на питання про те, що означало б "програти війну"
Чому партнери не дають Patriot
Однією з причин, чому Україні не передають цих комплексів є обмеження внутрішнього законодавства. Для прикладу, в Японії законодавство щодо експорту військового озброєння дуже жорстоке.
Решту країн, на думку Ступака, ймовірно, не передають Україні Patriot через жадібність.
Система коштує 1,2 мільярда американських доларів. Коли ти продаєш свою систему – це означає, що ти робиш певні "вади" у своїй обороні,
– зазначив ексспівробітник СБУ.
Ще одна причина – це навчання екіпажу. Навчання команди займає багато часу, адже це є досить серйозне навчання.
"На жаль, ми втратили мотивованих хлопців та дівчат, які були операторами цього комплексу під час останнього удару росіянами балістичною ракетою", – зауважив Ступак.
Як можна їх отримати
На думку ексспівробітника СБУ, зараз Україні реально отримати 3 – 4 системи Patriot без створення проблем для тих країн, які нам їх передають.
Я б більше наполягав на оренді цих комплексів. Говорити партнерам, що ми будемо виплачувати суму, яку вони скажуть і після війни ми б повернули або викупили їх. Однак не просити ці системи просто так, бо можливо це і заважає нам їх отримати,
– підкреслив Ступак.
Військова допомога Україні: останні новини
- Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги до якого входять снаряди, гвинтівки та дрони. Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає проти постачання далекобійних ракет Taurus в Україну, які не ввійшли у цей пакет.
- Понад 30 місцевих політиків округу Укермарк у Бранденбурзі написали до Олафа Шольца листа із проханням не передавати Україні військове озброєння. Німецькі депутати заявляють. що вони прагнуть служити миру.
- Глава МЗС Великої Британії заявив, що йому не вдалось переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу виділити Києву 60 мільярдів доларів. Йому навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном.