"Завалені трупами російських військових": Гайдай розповів деталі, що відбувається на фронті

21 листопада 2022, 14:01
Читать новость на русском

На лінії Сватове – Кремінна наші захисники крок за кроком звільняють території. А з боку напрямку Лисичанськ – Білогорівка тривають оборонні дії, оскільки ворог кинув туди великі сили, щоб захопити Білогорівку.

Окупанти розглядають Білогорівку як певний плацдарм для себе. Крім того, селище потрібно загарбникам, щоб не опинитися в напівоточенні в Лисичанську. Про це 24 каналу розповів очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Варте уваги Чому операція зі звільнення Луганщини не буде швидкою

За його словами, ситуація там залишається досить складною. Здебільшого села немає, адже не залишилося жодного вцілілого будинку.

Макіївка майже вщент зруйнована

На напрямку Сватове – Кремінна ЗСУ повільно, але впевнено просуваються вперед. Українські захисники вже звільнили 11 населених пунктів на цьому напрямку. Втім, ситуація в них жахлива – загарбники не припиняють цинічні обстріли.

Окупанти стріляють по Макіївці, Стельмахівці та Невському. Макіївка взагалі майже вщент розбита – жодного вцілілого будинку,
– повідомив Гайдай.

Він розповів, що в Макіївці все ще лишаються люди. Так, наразі там залишилось близько 40 осіб, але життям це назвати важко, адже вони постійно перебувають у підвалах.

Гайдай розповів про ситуацію на Луганщині: дивіться відео

Невське наполовину вціліло

Водночас село Невське, що також у Сватівському районі Луганської області наполовину вціліло порівняно з Макіївкою. Там залишається близько 150 жителів. Крім того, в Невському є сільський голова, який організував тамтешніх мешканців. У селі роздають гуманітарну допомогу та роблять ремонт вцілілих будинків.

Загалом половина села вціліла,
– резюмував очільник Луганської ОВА.

Окупанти стягнули велику кількість особового складу

Країна-агресорка стягнула на Сватівський напрямок велику кількість особового складу – зараз там "збірна солянка" російських бійців, а саме:

  • свіжомобілізовані окупанти;
  • війська, які нещодавно перекинули з Херсона;
  • так звані вагнерівці, яких Пригожин назбирав у тюрмах;
  • залишки бійців з квазіреспублік Донецької та Луганської областей;
  • українці з окупованих територій, яких примусово мобілізували до лав армії Росії.

Дуже багато туди нагнали особового складу. Там цілодобово настільки щільні бої проходять, що всі лісосмуги завалені трупами російських військових,
– зазначив голова Луганської ОВА.

Старобільськ – дуже важливий населений пункт

Старобільськ на Луганщині є дуже важливим стратегічним населеним пунктом через його розташування. Так, місто є логістичним центром Луганської області.

Коли Старобільськ буде деокупований, то Збройні Сили України зможуть вогневим контролем тримати всі основні магістральні дороги на Луганщині,
– зауважив Гайдай.

За його словами, у такому разі відстань буде достатньою не лише для західного озброєння. Так, Збройні Сили зможуть тримати дороги під вогневим контролем, застосовуючи і зброю радянського виробництва.

До речі Все залежатиме від дій ворога, – військовий експерт про черговість звільнення Криму та Донбасу

Росіяни накопичують сили під Луганськом

Росія накопичує окупаційні війська під Луганськом. Там розташовані бази загарбників, де вони нібито готують мобілізованих для перекидання безпосередньо на передову. Утім, жодної нормальної підготовки за 2 – 3 дні російські мобілізовані не отримають.

У них дуже величезна кількість дезертирів, тому вони зараз стягують кадирівців для того, щоб перекривати блокпостами всі основні траси, перехоплювати дезертирів і відправляти назад на передову,
– повідомив очільник Луганської ОВА.

Рубіжне, Сєвєродонецьк і Лисичанськ

Рубіжне та Сєвєродонецьк дуже сильно зруйновані. Окупанти вщент зруйнували половину Рубіжного, а іншу частину дуже сильно обстріляли.

У Сєвєродонецьку 90% будинків обстріляно, з яких 70% – критично зруйновані,
– сказав Гайдай.

Лисичанськ менш зруйнований, але там жахлива ситуація з інфраструктурою, особливо з водопостачанням. Місто має складне розташування, тому просто зробити там свердловину і звідти брати воду не вийде.

Крім того, у місті є проблеми з електроенергією. Однак бодай половину Лисичанська можна спробувати автономно обігріти, тоді як у Сєвєродонецьку та Рубіжному ситуація з цим дуже складна.