Водночас дії українських військових можуть залежати також від активності ворога. Про це 24 каналу розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук.

Зверніть увагу Тягар боїв з правобережжя Дніпра перенесли в район Донбасу, – експерт пояснив перекидання військ

Експерт зазначив, що у ситуації навколо пріоритетності звільнення поміж Кримом і Донбасом значною мірою все залежить від дій Росії.

Все залежатиме від дій нашого ворога. Бо ми уже не раз бачили, що наше командування дуже чітко вміє реагувати на заходи, які роблять окупанти. Якщо на початку вересня наступ йшов не надто гладко, то зусилля моментально перенесли на Харківський напрямок,
– пояснив фахівець.

За його словами, аналогічно це стосується району "Сватове – Кремінна", який є перспективним і важливим для ЗСУ.

"З іншого боку – не можна відкидати й наступ в південному напрямку – на Мелітополь, який може принести ще важливіші результати", – додав аналітик.

Від чого залежить активність ЗСУ на фронті: дивіться відео

На його думку, все залежить від інформації, яка надходить до командування ЗСУ від розвідувальних органів та від країн-союзниць.

"Все також залежить від інформації, якою ми не володіємо і лише можемо спостерігати за певними відповідними діями. І тому сподіваюсь спостерігати за тріумфом ЗСУ", – резюмував Харук.

Читайте також Це реалістичний прогноз, у росіян проблеми, – експерт про заяву Міноборони щодо закінчення війни

Вас також може зацікавити – як ЗСУ відтісняють російську армію: дивіться відео

Ситуація на фронті: що відомо

  • У Міноборони спрогнозували, що незабаром Росія зазнає поразки у війні. ЗСУ зможуть повернутися до Криму вже до кінця грудня цього року. Що ж стосується завершення війни, то це може статися до весни наступного року.
  • Військовий експерт Михайло Притула переконаний, що Росія може утримувати окуповані території лише в один спосіб. Це може тимчасово стримати контрнаступ ЗСУ, але прогнози Міноборони щодо закінчення війни є реалістичними.
  • Чим довше Росія продовжує війну проти України, тим більше у неї проблем з озброєнням. Вочевидь, окупанти не мають ані запасів, ані можливостей, щоб підтримувати боєздатність своєї армії.
  • За даними ISW, глава Кремля Владімір Путін таємно готує нову масштабну мобілізацію в Росії.
  • Водночас після деокупації правобережної Херсонщини основний акцент бойових дій буде на Донбасі. Водночас для України поки не вигідно розпочинати бої на лівому березі Дніпра.