Одна з тактик оборони Півдня: чому окупанти не відмовляються від загарбницьких настроїв на Сході

17 вересня 2023, 23:38
Читать новость на русском

Окупанти не припиняють спроб наступати на Куп'янському напрямку. Хоча й мали сісти там в глуху оборону та перекинути "зайві" ресурси на Мелітопольську та Маріупольську ділянки фронту. Однак росіяни продовжують намагатися рухатись у бік Харкова.

Експерт із міжнародної безпеки фонду "Демократичні ініціативи" Тарас Жовтенко розповів 24 Каналу, що це одна зі спроб противника розв'язати проблеми, які він має на Південному напрямку – в обороні.

Читайте також Потужний "прильот": у Токмаку ЗСУ вразили місце розташування ворожої техніки

Йдуть в наступ, який не має перспектив

Для російського командування очевидно, якщо на Сході вони будуть закриватися в глуху оборону, як це робили на Півдні, де будували оборонні рубежі протягом пів року, на них чекає така сама історія, що й на Південному напрямку.

Оперативно про контрнаступ ЗСУ та звільнені міста і села читайте у нашому телеграмі.

Ці оборонні рубежі нас трохи затримали, але абсолютно не зупинили,
– зазначив експерт із міжнародної безпеки.

Єдиний спосіб для росіян призупинити наступ ЗСУ на Південному напрямку, це створювати досить гарячі ситуації для українських підрозділів на Сході. І йти в наступ, який не має перспектив.

Яка ситуація на Східному фронті: дивіться відео

Росіяни намагаються копіювати наш підхід

"Але головна мета таких дій росіян не стільки просуватися вперед, скільки змушувати нас концентрувати на Сході більшу кількість боєздатних підрозділів для того, щоб їх там стримати. Замість того, щоб ці підрозділи перекинути на Південь, ще більше посилити тиск ЗСУ на цьому напрямку та зламати недобудовані оборонні рубежі на підступах до Токмака", – наголосив Жовтенко.

Водночас росіяни намагаються копіювати наш підхід та "розпорошувати" наш ресурс. Навіть там, де це для них немає перспектив з суто воєнної точки зору. На ділянках, де вони не можуть розраховувати на просування вперед, окупанти все одно пробують атакувати для того, щоб не дати Силам оборони мати під рукою додаткові резерви, боєздатні підрозділи, якими ми могли б посилити їхній тиск на Південному напрямку.

"У такий спосіб вони частково виграють час для російських військ, щоб добудувати довкола Токмака те, що вони для себе будуть називати "лінією оборони", – наголосив Тарас Жовтенко.

До теми Яку оборону використовують росіяни на фронті: Євлаш перерахував усі небезпечні лінії

Що відбувається на фронті: головне

  • ЗСУ повідомили, що 17 вересня Кліщіївка остаточно перейшла під контроль Сил оборони. Оскільки населений пункт розташований на південь від Бахмута, звільнення цього села відкриває шлях для наступу на місто.
  • Водночас звільнення ще одного населеного пункту поблизу Бахмута – Берхівки, надасть можливість українським захисникам взяти місто в оперативне оточення.
  • Крім того, росіяни готуються до наступу ЗСУ на Токмак. Як зазначають в міноборони Великої Британії, місто готують до "участі" стати опорою другої магістральної лінії оборони окупантів.
  • Хоча місто розташоване на відстані 16 кілометрів від лінії фронту, росіяни тут встановлюють додаткові блокпости, протитанкову оборону типу "їжак", а також копають траншеї.