Скандальні 12 кроків до миру для України: в Німеччині заперечують свою участь
Представники федерального уряду Німеччини не брали участі в підготовці документа про 12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", який викликав шквал критики.
В уряді Німеччини також не були заздалегідь проінформовані про цю ініціативу, пише DW з посиланням на власні джерела.
До теми: Ми самі розберемось з ідентичністю, – Пристайко про "12 кроків до миру"
Натомість у Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що про ослаблення санкцій ЄС проти РФ не може бути мови, поки не будуть виконані мінські угоди.
Санкції пов'язані з військовим втручанням Росії у конфлікт на сході України. Тому вони прив'язані до повного виконання мінських угод. Про ослаблення санкцій можна буде думати тільки після цього,
– мовиться у повідомленні.
12 кроків до миру: що не так із цим планом
Практично все. Цей доуумент запропонували
В розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Усі вони відомі тяжінням до співпраці із Росією та врахуванням її інтересів. До роботи над документом долучилась і рада Росії з міжнародної політики, а ще – організатор Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер та представники європейської мережі лідерства.
- Цей план передбачав відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог щодо Донбасу.
- Водночас він пропонує поступове зняття санкцій з Росії, зближення між Росії із Євросоюзом.
- План також пропонує "всеукраїнський загальнонаціональний діалог щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію".
Американські експерти наголошують, що деякі з кроків дуже перегукуються з ідеями, які нав'язує Росія.