Сенат США підтримав тимчасове фінансування України на майже 12 мільярдів

28 вересня 2022, 09:51
Читать новость на русском

Джерело:

The Washington Post

Щоб уникнути часткового припинення роботи уряду наприкінці цього тижня, Сенат США ухвалив законопроєкт про тимчасове фінансування. Він включає також пакет допомоги Україні.

Цей законопроєкт передбачатиме фінансування уряду США до 16 грудня, що дасть учасникам переговорів щодо держбюджету більше часу для вирішення розбіжностей та узгодження державних витрат на 2023 фінансовий рік. Цей законопроєкт відомий як безперервна резолюція.

Зверніть увагу Місія МВФ скоро розпочне роботу над новою спеціальною програмою з Україною

Що відомо про законопроєкт

Законопроєкт дозволить запобігти так званому шатдауну, який може початися в суботу 1 жовтня. Саме у цей день починається наступний, 2023-ий фінансовий рік.

Зверніть увагу!  Шатдаун – це вимушене тимчасове призупинення роботи держустанов США, яке не стосується найважливіших організацій і відомств, життєво важливих для забезпечення безпеки держави. Він виникає, коли Конгресу не вдається узгодити фінансування діяльності державних органів. 

Проєкт закону Палата підтримала 72 голосами, 23 проголосували проти. Рішення опублікували пізно ввечері 26 вересня. 

Конгрес мав декілька днів, щоб врегулювати свої розбіжності і передати закон на підпис Байдену. Вже сьогодні палата представників повертається і може проголосувати за законопроєкт за лічені години.

Також цікаво Оголосять днями: США готують новий пакет озброєнь для України на 1,1 мільярда доларів, – ЗМІ

Що передбачає фінансова допомога Україні

Пакет допомоги Україні в боротьбі з російськими військами передбачає фінансування на майже 12 мільярдів доларів. Вони розподіляються на забезпечення оборонних можливостей і обладнання для України, продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки, а також для продовження прямої бюджетної підтримки уряду Києва протягом наступного кварталу.

Зокрема, кошти планують виділити:

  • 3 мільярди доларів на надання військової допомоги, включно з навчанням, обладнанням, озброєнням та логістичною підтримкою;
  • 1,5 мільярда доларів на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку;
  • 2,8 мільярда доларів на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.

Також передбачають виділити додаткові 35 мільйонів доларів на фінансування реагування на "потенційні ядерні та радіологічні інциденти" в Україні, а також на запобігання крадіжкам цих матеріалів.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що США нададуть кошти для зміцнення українських правоохоронних органів. Йдеться про 457,5 мільйона доларів.

Варте уваги – Чого чекати від нової допомоги від США: дивіться відео