США та Європа мають 2 шляхи впливу на Путіна, – Блінкен
Джерело:
УкрінформСША спільно з ЄС намітили 2 шляхи впливу на Володимира Путіна у питанні України. Саме ці заходи планують застосувати у випадку повномасштабної агресії Росії.
Як заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, мовиться першочергово про дипломатію та стримування з масштабними наслідками і втратами для Росії.
Важливо Конфлікт на межі, – Боррель на Донбасі оцінив напругу біля українського кордону
За його словами, США вже кілька тижнів дуже інтенсивно працюють із союзниками та партнерами, зокрема з G7, НАТО, ЄС, над розробкою санкцій для протидії Росії. І у цьому контексті існує "дуже сильна координація та співпраця".
Блінкен наголосив: якщо Росія знову вдасться до агресії проти України, США та Європа дадуть відповідь "дуже сильними економічними заходами, зокрема такими, що не використовувалися в минулому, які завдадуть значної шкоди російській економіці та фінансам".
НАТО не вторгалося в Україну, Грузію та не розміщувало війська в Молдові проти волі її народу. Це зробила саме Росія. За останні 2 десятиліття саме Росія вторгалася до сусідніх країн і втручалася у справи інших держав, використовувала хімічну зброю для замахів на противників уряду, причому на чужій території,
– нагадав державний секретар США.
Він нагадав, що Сполучені Штати підтримують Мінський процес та зусилля Франції й Німеччини у нормандському форматі. Водночас Вашингтон докладе всіх зусиль, аби протягом найближчих тижнів і місяців долучити Росію до мирного процесу.
Актуально Від України залежить безпека Європи, – Боррель
"Сильна трансатлантична солідарність є найефективнішою відповіддю та найефективнішим інструментом для протидії російській агресії", – підсумував Блінкен.
Державний секретар США звернув увагу, що російський газопровід "Північний потік-2" навряд чи запрацює, якщо Росія відновить агресію проти України.
Російські війська біля кордону України: головне
- Ще з осені 2021 року іноземні ЗМІ та партнери України почали говорити про збільшення російських військ біля нашого кордону.
- Згодом українська розвідка заявила, що Росія може піти у наступ у січні – лютому 2022 року. Секретар ради нацбезпеки Олексій Данілов переконаний, що для нападу у ворога має бути щонайменш втричі більше військ біля кордону.
- Водночас президент Росії Володимир Путін вимагає, щоб НАТО не брало до свого складу Україну. В іншому разі Кремль погрожує "повномасштабною війною в Європі".