Тиловий форпост передових частин: нардеп пояснив важливість строковиків під час воєнного стану
Загальні стандарти, які нині намагаються втілити в сектор безпеки та оборони, поширюються й на військові частини, де проходять службу строковики. Однак таких військових формувань, де є виключно військовослужбовці строкової служби, в Україні немає.
Про це 24 Каналу розповів народний депутат, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він зауважив, що строковики забезпечують виконання завдань, які необхідні в місцях постійної дислокації бригад, батальйонів та інших військових частин, які виконують бойові завдання на передовій.
Читайте також Мобілізація триває: чи враховують військово-облікову спеціальність під час призову
"Тобто, це місця постійної дислокації. Передбачають і несення караульної служби, і служби з охорони правопорядку, і охорони матеріально-технічної бази, підготовки техніки, збереження й ремонти на військових базах, арсеналах", – розповів Веніславський.
Там також проходять службу строковики. Ці військовослужбовці можуть обслуговувати військову техніку, яка надходить Україні, ремонтувати її та навчатися нею керувати.
Чи будуть залучати строковиків до участі в бойових діях: дивіться відео
Частину нової військової техніки західних зразків, яка надходить в Україну, направляють також до навчальних центрів, військових ВИШів. Для того, щоби майбутні офіцери могли її опанувати та використовувати якомога ефективніше на полі бою.
Дуже потужний такий тиловий форпост наших передових частин, які один з одним дуже тісно взаємодіють,
– наголосив народний депутат.
Чи будуть строковики воювати
Військовослужбовців, які проходять строкову службу, до участі у бойових діях залучати не будуть. Адже є достатньо мобілізаційного ресурсу, сил та засобів, які дозволяють використовувати виключно тих, хто проходить службу за мобілізацією та уклав контракт. Тож нині питання про залучення строковиків до бойових дій на лінії фронті не розглядається.
Мобілізація в Україні: останнє
- Мобілізувати повторно під час воєнного стану можуть чоловіків однієї категорії. Мовиться про тих, кого звільнили в запас через те, що вони мають рідних з інвалідністю 1-ї чи 2-ї групи.
- Після мобілізації українці обов'язково проходять навчання. Куди саме поїде навчатися мобілізований обирає ТЦК та СП. Утім, в деяких випадках призовник сам може обрати місце служби.
- Армієць, родина якого проживає за кордоном, може поїхати до рідних у відпустку. Військовий має право на виїзд згідно з законом про соціальний захист військовослужбовців. Однак, щоби виїхати, треба пройти певну процедуру та отримати дозволи від командування.