Красива коробка з мотлохом усередині: що відомо про Су-35, який розбився над Херсонщиною
Багатоцільові винищувачі Су-35 Росія використовує від початку повномасштабного вторгнення проти нашої держави. Інколи трапляються "інциденти", коли ці літаки розбиваються. Зокрема, таке відбулось на Брянщині та над акваторією Чорного моря.
У суботу, 13 травня, у мережі почали повідомляти, що під Брянськом впали 4 військові авіасудна. Серед них є, за попередньою інформацією, винищувач Су-35. Також 22 травня в Повітряних силах проінформували, що наприкінці доби попереднього дня над акваторією Чорного моря на Херсонщині розбився цей винищувач.
До теми У Росії – масове падіння літаків та гелікоптерів: дивіться на карті, де Брянська область
У цьому матеріалі 24 Каналу читайте усе, що відомо про багатоцільовий літак Су-35, зокрема, про характеристики винищувача.
Падіння винищувача під Брянськом
Власне, у Генштабі не підтверджували, що Україна причетна до ліквідації Су-35 на території ворожої держави 13 травня, однак окупанти волають про це в повний голос.
Власне, пропагандисти заявляють про роботу нібито наших диверсантів, що й спричинили падіння цього винищувача, а також, ймовірно, двох гелікоптерів Мі-8 та літака Су-34.
Літак Су-35 / Зображення з російських ЗМІ
Зверніть увагу! Як пишуть місцеві телеграм-канали Брянщини, в цьому російському регіоні фактично оголосили полювання на українську ДРГ, що "причетна до падіння авіації".
Водночас у мережі все більше повідомлень про те, що окупанти самі ж винні в цих "трагедіях".
Аварія над Чорним морем за участі Су-35
Варто згадати також, що не так давно, 5 травня, цей винищувач Су-35 спричинив аварію над акваторією Чорного моря за 60 кілометрів від Румунії.
Як писали ЗМІ, пілоти цього російського авіасудна вирішили перехопити літак польської прикордонної поліції, який виконував місію в міжнародному повітряному просторі. Себто росіяни просто-таки не мали права скоювати це перехоплення.
Після цього у НАТО перевели свої підрозділи у стан підвищеної готовності, а у Варшаві викликали для розмови посла Росії Сєргєя Андреєва. Йому вручили під час зустрічі ноту протесту.
Винищувач Су-35 / Світлина з ворожих ЗМІ
Дивіться також Потрапили в "засідку": росіяни видали нову версію свого "літакопаду"
Характеристики літака: чому це мотлох
Представили Су-35 у Дослідно-конструкторському бюро імені Сухого у 2008 році. Окрім того, варто сказати, що ці винищувачі є одними з основних у Військово-повітряних силах ворожої держави.
Якщо можна так говорити, то ці авіасудна, певною мірою, – "перехідна ланка" між винищувачами Су-27 та Су-57.
Власне, Су-35 – це модернізована версія літака Су-27 з посиленим планером, відсутнім переднім горизонтальним оперенням та гальмівним щитком. Через це гальмування здійснюється під час посадки завдяки відхиленню рулів напрямку від поздовжньої осі.
Багатоцільовий російський винищувач Су-35 / Фото з ворожих ЗМІ
Водночас відомо таке про Су-35:
- літак має два двоконтурні турбореактивні двигуни АЛ-41Ф-1С;
- також володіє газотурбінним двигуном ВГТД ТА14-130-35;
- комплексна система управління – КСУ-35;
- екіпаж – 1 людина;
- максимальна швидкість біля землі – 1 400 км/год;
на висоті – 2 500 км/год;
безфорсажна – 1 300 км/год; - максимальна висота – 20 000 метрів;
- довжина – 21,9 метра;
- розмах крила – 14,75 метра;
- висота – 5,9 метра;
- площа крила – 62,04 квадратних метрів;
- кут стріловидності по передній кромці – 42 градуси;
- шасі – трипірне, з передньою стійкою, що забирається проти польоту;
- маса порожнього авіасудна – 19 000 кілограмів;
- нормальна злітна маса – 25 300 кілограмів;
- максимальна злітна вага – 34 500 кілограмів;
- маса палива – 11 500 кілограмів.
Цей багатоцільовий винищувач здатен переносити різні види озброєння. Скажімо, протикорабельні ракети Х-31, Х-35, Х-59М, а також ракети типу "повітря-земля" великої дальності та високоточні боєприпаси, зокрема, керовані боєприпаси КАБ-500.
Російські винищувачі Су-35 / фото зі ЗМІ
Зверніть увагу! Пілот F-16 авіації США та підполковник у відставці Ден Гемптон вважає, що російські Су-35 і близько порівнювати не можна зі сучасними винищувачами.
За його словами, ці літаки, звісно, мають дуже гарний вигляд, однак усередині "напхані мотлохом".
До того ж Су-35 не мають навіть AESA – це передовий радар з системою електронного сканування. А двигуни винищувача надзвичайно димлять.
Іран почав купувати російські літаки
Не можна не згадати й про те, що, як зазначають у Defence Express, Іран почав озброюватись винищувачами Су-35. Ймовірно, Москва налагодила постачання цієї авіації до Тегерана за надання дронів-камікадзе.
В цій ситуації для України більш важливо те, що передача Росією винищувачів до Ірану цілком може похитнути у потрібний бік рішення Ізраїлю відносно експорту та реекспорту власного озброєння. Тим паче ціла низка ізраїльських розробок може бути більш ніж корисна для ЗСУ,
– констатували аналітики.
Відомо, що Іран міг закупити одразу 24 одиниці цих авіасуден та придивлявся до них ще з щонайменше 2021 року. Окрім того, у 2018 році без особливої публічності Єгипет міг закупити близько 30 Су-35 у Кремля.