Сучасний Іран – це майбутнє росії, якщо вона не перегляне політику, – Шейтельман пояснив чому
Ймовірно, росія почала застосовувати іранські безпілотники у війні проти України. Однак ефективність цієї зброї є доволі сумнівною.
Річ у тім, що іранці не можуть виробляти сучасну техніку через санкції. Про це 24 каналу сказав політтехнолог Михайло Шейтельман.
Варте уваги Були дрони чи ні: пєсков божиться, що росія не отримувала безпілотники від Ірану
Дрони неефективні, адже застарілі
За словами політтехнолога, в Ірану не може бути сучасних безпілотників – їм немає звідки взятися. Потрібно враховувати, що Іран є країною, яка 40 років перебуває під санкціями.
"Усі ці безпілотники побудовані іранськими інженерами з використанням іранських технологій. Так, вони вкрали американську технологію. Ну, що значить "вкрали". Безпілотник США впав на території Ірану, вони його розібрали та намагалися відновити зворотним інжинірингом. Але все одно це дуже застаріла штука", – переконаний Шейтельман.
Попри те, що в Ірані завжди була дуже гарна школа математики й технічних наук, там неможливо побудувати щось серйозне. Адже сьогодні країна перебуває у цілковитій ізоляції – вона позбавлена усіх західних технологій.
Сучасний Іран – це майбутнє росії, якщо вона не одумається та не перегляне свою політику,
– наголосив Шейтельман.
Небезпеку не варто применшувати
Всупереч тому, що іранські зразки "відсталі", вони у будь-якому випадку завдадуть шкоди. "Нашій армії все одно доведеться з ними боротися, це все одно погано", – сказав політтехнолог.
Але, звісно, вони кардинально відрізняються від тих, які українські Збройні Сили отримують від західних партнерів. Так, Україні передають сучасні європейські або американські безпілотники. Ба більше, наші бійці працюють з серйозними інтегрованими системами, які взаємодіють між собою за допомогою штучного інтелекту, автономно віддають команди тощо.
Натомість іранську техніку інтегрувати у систему управління російськими військами дуже важко. І те, що військових держави-агресорки навчають цими дронами керувати, докорінно ситуацію не змінює.
Позиція Ірану щодо війни та зброї: коротко
- У липні стало відомо, що Іран може поставити росії ударні безпілотники. Йшлося і про готовність навчити російські війська їх використовувати.
- МЗС Ірану заявило, що країна не постачатиме росії зброю, зокрема безпілотники. Мовляв, влада уникає "будь-яких дій, які можуть призвести до подальшої ескалації в Україні".
- Однак після зустрічі з путіним верховний лідер Ірану Алі Хаменеї змінив свою думку щодо повномасштабного вторгнення росії в Україну. Він заявив: якщо путін не розпочав би війну, то "бридка сторона" розпочала б її першою.
- Україна різко засудила такі висловлювання. Речник МЗС України Олег Ніколенко зазначив, що виправдання війни Іраном є неприпустимим.
- За словами радника глави Офісу Президента Олексія Арестовича, росія таки отримала першу партію безпілотників з Ірану. Мовиться про 46 літальних апаратів.
- В американському Інституті вивчення війни зауважили, що іранські дрони можуть значно посилити повітряну розвідку кремля. Крім цього, вони можуть змінити ситуацію щодо точності атак.
- 30 серпня представники адміністрації Джо Байдена повідомили журналістам, що першу партію дронів вже доставили до росії. Повідомляється, що росія офіційно закупила в Ірану БПЛА серії: Mohajer-6, Shahed-129 та Shahed-191.
Зверніть увагу – росія не задоволена безпілотниками Ірану: дивіться відео