Суд арештував майно Гринкевичів, однак доля Ясниського кар'єру під питанням: у чому річ

11 січня 2024, 12:18
Читать новость на русском

Правоохоронці взялись за львів'янина Ігоря Гринкевича, якого підозрюють в корупції на реалізації закупівель для Міноборони. Відомо, що суд заарештував майно і рахунки сім'ї бізнесмена, однак, ймовірно, на Ясниському кар'єрі продовжують видобування піску.

11 січня 2024 року стало відомо від ДБР про арешт майна сім'ї львівського бізнесмена та підконтрольних йому компаній. Гринкевич був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони, допоки його не спіймали на хабарі слідчому. Водночас джерела 24 Каналу повідомляють про функціонування Ясниського кар'єру.

Дивіться також Для розривання мають бути підстави: договори з Гринкевичами перевіряють "під мікроскопом"

Що заявило Держбюро розслідувань

У відомстві констатують, що триває досудове розслідування у справі Гринкевича. Водночас правоохоронці уже провели обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, а також за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній.

Для забезпечення відшкодування спричинених збитків було накладено арешти на нерухоме майно, транспортні засоби преміумкласу, які перебувають у власності сім'ї бізнесмена, а також на майно та рахунки підконтрольних йому компаній,
– йдеться у повідомленні.

Крім того, правоохоронці отримали висновок від експертів, у якому встановлено: уся продукція, поставлена компаніями Гринкевича для Міноборони у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам. Тобто її не можуть використовувати Збройні Сили України.

Зверніть увагу! Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. За фактом оборудок було відкрито кримінальне провадження.

Яка ситуація з Ясниським кар'єром

Ще на етапі чуток про можливий арешт майна Гринкевичів джерела 24 Каналу повідомили, що видобування піску в цій зоні триває.

 Усі юридичні дороги від Ясниського кар'єру ведуть до родини Гринкевичів:

  • Світлана Гринкевич, дружина бізнесмена, володіє частиною у ПАТ "Кар'єроуправління";
  • своєю чергою, це товариство орендує Ясниський піщаний кар'єр з 2023 року;
  • дозвіл на видобуток піску там надала Львівська обласна військова адміністрація.

Варто сказати, що Ясниський кар'єр – це локація під Львовом, на якій, крім видобування піску, є відпочинкова зона. Її безпечність – під великим питанням. Щонайголовніше, "облагородженням" кар'єру почали займатися якраз-таки Гринкевичі. І вдається їм це, за відгуками людей, не зовсім успішно.

Ясниський кар'єр з дрона: дивіться відео з ютуб-каналу "ВО ВЛОГ" за 2020 рік

У мережі можна знайти десятки коментарів, де люди пишуть про загрози під час відпочинку на Ясниському кар'єрі. Більшість з них побували там й на власні очі побачили, що Гринкевичі не подбали хоча б про мінімальну безпекову інфраструктуру.

"Десь техніка працює, десь діти бігають. Про безпеку там навіть ніхто не чув", – також ділиться з нами джерело.

Відгуки людей про відпочинок на Ясниському кар'єрі / Скриншоти 24 Каналу

Зверніть увагу! Вхід на територію кар'єру – поки ще вільний. Однак за паркінг вже почали брати кругленьку суму.

Очевидно, роботи на кар'єрі тривають, оскільки дружина Гринкевича володіє всього третьою частиною акцій приватного акціонерного товариства "Кар'єроуправління". Інші частки належать:

  • Горошкову Сергію Опанасовичу;
  • Швед Ользі Ігорівні.

Дивіться також Фірма сина Гринкевича уклала договорів на 210 мільйонів бюджетних грошей

Контекст: більше про скандал

  • Додамо, що Світлана Гринкевич також є викладачкою маркетингу в Інституті економіки та менеджменту Львівської Політехніки. Студенти цього закладу вищої освіти вимагають відсторонити її від роботи на час судового процесу.
  • Водночас разом з Ігорем Гринкевичем правоохоронці перевіряють причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони. Слідство припускає, що вони не проводили жодних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.
  • У Державному бюро розслідувань наполягають: 8 договорів, укладені між Міноборони та компаніями сім'ї Гринкевичів, були виконані із запізненням від 3 до 5 місяців. А 6 контрактів узагалі не було виконано.