11 січня 2024 року стало відомо від ДБР про арешт майна сім'ї львівського бізнесмена та підконтрольних йому компаній. Гринкевич був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони, допоки його не спіймали на хабарі слідчому. Водночас джерела 24 Каналу повідомляють про функціонування Ясниського кар'єру.

Дивіться також Для розривання мають бути підстави: договори з Гринкевичами перевіряють "під мікроскопом"

Що заявило Держбюро розслідувань

У відомстві констатують, що триває досудове розслідування у справі Гринкевича. Водночас правоохоронці уже провели обшуки за адресами проживання та роботи бізнесмена, а також за адресами проживання директорів та офісів підконтрольних йому компаній.

Для забезпечення відшкодування спричинених збитків було накладено арешти на нерухоме майно, транспортні засоби преміумкласу, які перебувають у власності сім'ї бізнесмена, а також на майно та рахунки підконтрольних йому компаній,
– йдеться у повідомленні.

Крім того, правоохоронці отримали висновок від експертів, у якому встановлено: уся продукція, поставлена компаніями Гринкевича для Міноборони у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам. Тобто її не можуть використовувати Збройні Сили України.

Яка ситуація з Ясниським кар'єром

Ще на етапі чуток про можливий арешт майна Гринкевичів джерела 24 Каналу повідомили, що видобування піску в цій зоні триває.

Усі юридичні дороги від Ясниського кар'єру ведуть до родини Гринкевичів:

  • Світлана Гринкевич, дружина бізнесмена, володіє частиною у ПАТ "Кар'єроуправління";
  • своєю чергою, це товариство орендує Ясниський піщаний кар'єр з 2023 року;
  • дозвіл на видобуток піску там надала Львівська обласна військова адміністрація.

Варто сказати, що Ясниський кар'єр – це локація під Львовом, на якій, крім видобування піску, є відпочинкова зона. Її безпечність – під великим питанням. Щонайголовніше, "облагородженням" кар'єру почали займатися якраз-таки Гринкевичі. І вдається їм це, за відгуками людей, не зовсім успішно.

Ясниський кар'єр з дрона: дивіться відео з ютуб-каналу "ВО ВЛОГ" за 2020 рік

У мережі можна знайти десятки коментарів, де люди пишуть про загрози під час відпочинку на Ясниському кар'єрі. Більшість з них побували там й на власні очі побачили, що Гринкевичі не подбали хоча б про мінімальну безпекову інфраструктуру.

"Десь техніка працює, десь діти бігають. Про безпеку там навіть ніхто не чув", – також ділиться з нами джерело.

Відгуки людей про відпочинок на Ясниському кар'єрі / Скриншоти 24 Каналу

Очевидно, роботи на кар'єрі тривають, оскільки дружина Гринкевича володіє всього третьою частиною акцій приватного акціонерного товариства "Кар'єроуправління". Інші частки належать:

  • Горошкову Сергію Опанасовичу;
  • Швед Ользі Ігорівні.

Дивіться також Фірма сина Гринкевича уклала договорів на 210 мільйонів бюджетних грошей

Контекст: більше про скандал

  • Додамо, що Світлана Гринкевич також є викладачкою маркетингу в Інституті економіки та менеджменту Львівської Політехніки. Студенти цього закладу вищої освіти вимагають відсторонити її від роботи на час судового процесу.
  • Водночас разом з Ігорем Гринкевичем правоохоронці перевіряють причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони. Слідство припускає, що вони не проводили жодних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.
  • У Державному бюро розслідувань наполягають: 8 договорів, укладені між Міноборони та компаніями сім'ї Гринкевичів, були виконані із запізненням від 3 до 5 місяців. А 6 контрактів узагалі не було виконано.