Суд обрав запобіжний захід Ігорю Мазепі

19 січня 2024, 21:23
Читать новость на русском

19 січня стало відомо, що суд обрав запобіжний захід Ігорю Мазепі. Його відправили під варту з можливістю внести заставу. Правда, суддя зменшив її суму.

Ввечері 19 січня стало відомо, що Ігорю Мазепі Печерський районний суд обрав запобіжний захід, передає 24 Канал. Відомо, що його арештували з альтернативою застави у 349 мільйонів гривень. Звернімо увагу, що прокуратура просила про те, щоб сума застави складала 700 мільйонів гривень.

Читайте також Справа Гринкевича: суд обрав запобіжний захід трьом підозрюваним

Ігоря Мазепу триматимуть під вартою

Відтак, Ігоря Мазепу відправлять під варту до 27 лютого 2024 року. Вийти він зможе, якщо внесе заставу у розмірі 349 мільйонів гривень.

Після судового засідання Ігор Мазепа заявив, що подаватиме апеляцію. Журналісти спитали його, чи планує він вносити заставу. На це питання він відповів, що "до понеділка є час вирішити, що робити далі".

В Офісі генпрокурора зазначили, що взяттям під варту підозрюваних суд підтвердив обґрунтованість підозр і ризиків, на які вказував прокурор.

Зверніть увагу! Раніше суд не підтримав заяву про відведення судді. Відтак, розгляд продовжував той самий суддя. Прокурори заявляли, що Ігор Мазепа може переховуватися від слідства. Зазначали, що він намагався виїхати за кордон, коли довідався, що йому можуть вручити підозру. І що саме під час спроби покинути країну Мазепу затримали.

Крім того, прокурор висловив припущення, що затриманий може продовжувати протиправну діяльність. І що він може знищити документи. Власне, саме тому і вимагали відправити його під варту з можливістю внести заставу у розмірі 700 мільйонів гривень.

Захисники Ігоря Мазепи зазначали, що справа не підслідна ДБР. І що нею мала б займатися НАБУ.

Мазепа прокоментував запобіжний захід та звернувся до влади

Ігор Мазепа прокоментував запобіжний захід  та заявив про тиск на бізнес.

Лише сьогодні (20 січня – 24 Канал) я усвідомив, що мені інкримінують створення якоїсь злочинної групи. Я створював та розвивав багато бізнесів та компаній. Результатами багатьох із них я пишаюся. Але усі без винятку засновані за моєї участі бізнеси працювали відкрито та в легальному полі. Навіть в такій галузі, як видобуток бурштину,
– заявив бізнесмен. 

Він згадав про ініціативу "Маніфест 42", навколо якої об'єдналися підприємці, що "вимагають змін у підходах правоохоронців до бізнесу". За словами підприємця, за неповний місяць правоохоронці вже прийшли до двох активних маніфестантів.

Мазепа порівняв бізнесменів з Українською гельсінською групою, проте запевнив, що вони не проти влади: "Ми з владою за одне: за процвітання України. Сьогодні ми задля цієї мети працюємо з вами, а завтра – з вашими наступниками. Але ми однозначно проти того, щоб ви чи ваші наступники "доїли" бізнес". 

Також затриманий заявив, що сума застави у 349 мільйонів гривень – це фактично безальтернативний арешт. Адже "жоден бізнесмен в цій країні не зможе за короткий термін зі свого бізнесу витягнути такі кошти".

Окрім того, він згадав, що його справа стосувалась 7 мільйонів, а застава становить 349 мільйонів. Ігор Мазепа назвав це "свавіллям замість правосуддя".

Суд обрав запобіжний захід 4 підозрюваному

Вже 20 січня за клопотанням Офісу Генерального прокурора обрали запобіжний захід четвертому підозрюваному. Справа стосується про заволодіння землями біля Київської ГЕС. 

Відомо, що четверти підозрюваним є брат Ігоря Мазепи – Юрій. Він буде під вартою до 27 лютого 2024 року з альтернативою внесення застави у сумі близько 45 мільйонів гривень. 

В Офісі генпрокурора пригадали, що підозрюваним інкримінували незаконну приватизацію державного майна, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній.

"Справа Мазепи": що відомо

  • 18 січня співробітники ДБР затримали бізнесмена та директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу. Сталося це тоді, коли він намагався перетнути українсько-польський кордон.
  • У ДБР зазначають, що він – організатор схеми протиправного володіння землями. Також повідомили, що 18 січня затримали ще трьох його спільників. Зокрема, "брата організатора оборудки".
  • Зауважимо, що 19 січня суд також обрав запобіжний захід двом іншим фігурантам справи про незаконне заволодіння землями Київської ГЕС. Клопотання прокурора задовольнили частково. Підозрюваних відправили під варту з можливістю внести заставу у розмірі 45 та 20 мільйонів гривень відповідно.