У четвер, 18 січня Андрію Колотилу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави. Її розмір становить 500 мільйонів 528 гривень. Згодом такий же запобіжний захід обрали і для Володимира Тимківа.

Читайте також Гринкевича хочуть відправити під варту з альтернативою застави: клопотання Офісу генпрокурора

Як проходило засідання

Андрію Колотилу обрали запобіжний захід близько 22:00. Варто зауважити, що це лише один із підозрюваних. Його адвокат повідомив журналістам про намір готувати апеляцію. Юрист назвав розмір застави занадто великим для статусу учасника.

Ближче до півночі стало відомо про обрання запобіжного заходу для ще одного з фігурантів справи Гринкевича. Мовиться про Володимира Тимківа. Його також заарештували на 2 місяці з можливістю внести застави у розмірі 500 001 528 гривень – 165 126 прожиткових мінімумів. Про це розповіла речниця Офісу генпрокурора Надія Максимець.

А вже о 01:01 19 січня запобіжний захід обрали третьому фігурантові у відповідній справі. Він також перебуватиме під вартою впродовж 60 діб з можливістю внести заставу у розмірі пів мільярда гривень.

Засідання проходило у Печерського районному суді Києва. Ігоря Гринкевича та його сина Романа на ньому не було. В Офісі Генерального прокурора пояснили це тим, що у четвер запобіжний захід обирали лише двом керівникам підконтрольних бізнесмену компаній та одному представнику. Також там заявили, що ще одного учасника оголосили у розшук.

Засідання у Печерському суді Києва по справі Гринкевича / Фото Лілії Гончарук (Суспільне)

Відомо, що після початку першого засідання у справі одного із підозрюваних суддя ухвалила рішення про закрите слухання, бо про це просили адвокати підозрюваного. Юристи зауважили, що провина підозрюваного на цей час не встановлена, а пряма трансляція даного судового засідання може зашкодити його особистому життю та негативно вплинути на життя його близький та рідних.

Останні новини по справі Гринкевича

  • Нагадаємо, що син львівського бізнесмена Роман Гринкевич зник у ніч з 14 на 15 січня. Речниця ДБР Тетяна Сапьян у розмові з 24 Каналом нещодавно заявила, що йому не обрали запобіжний захід. Також вона повідомила, що втікач не перетинав кордон України.
  • Крім цього Сапьян виступила на телемарафоні, де дала зрозуміти, що Ігоря Гринкевича можуть засудити до 10 років позбавлення волі. Однак розслідування щодо нього все ще триває.
  • Раніше Міноборони розірвало контракти з пов'язаними з Гринкевичем компаніями. Крім цього оборонне відомство подало в ДБР заяву про визнання потерпілою стороною, а також оголосило новий конкурс на укладення іншого контракту щодо постачання продуктів для ЗСУ.