Ввечері 19 січня стало відомо, що Ігорю Мазепі Печерський районний суд обрав запобіжний захід, передає 24 Канал. Відомо, що його арештували з альтернативою застави у 349 мільйонів гривень. Звернімо увагу, що прокуратура просила про те, щоб сума застави складала 700 мільйонів гривень.

Читайте також Справа Гринкевича: суд обрав запобіжний захід трьом підозрюваним

Ігоря Мазепу триматимуть під вартою

Відтак, Ігоря Мазепу відправлять під варту до 27 лютого 2024 року. Вийти він зможе, якщо внесе заставу у розмірі 349 мільйонів гривень.

Після судового засідання Ігор Мазепа заявив, що подаватиме апеляцію. Журналісти спитали його, чи планує він вносити заставу. На це питання він відповів, що "до понеділка є час вирішити, що робити далі".

В Офісі генпрокурора зазначили, що взяттям під варту підозрюваних суд підтвердив обґрунтованість підозр і ризиків, на які вказував прокурор.

Крім того, прокурор висловив припущення, що затриманий може продовжувати протиправну діяльність. І що він може знищити документи. Власне, саме тому і вимагали відправити його під варту з можливістю внести заставу у розмірі 700 мільйонів гривень.

Захисники Ігоря Мазепи зазначали, що справа не підслідна ДБР. І що нею мала б займатися НАБУ.

Мазепа прокоментував запобіжний захід та звернувся до влади

Ігор Мазепа прокоментував запобіжний захід та заявив про тиск на бізнес.

Лише сьогодні (20 січня – 24 Канал) я усвідомив, що мені інкримінують створення якоїсь злочинної групи. Я створював та розвивав багато бізнесів та компаній. Результатами багатьох із них я пишаюся. Але усі без винятку засновані за моєї участі бізнеси працювали відкрито та в легальному полі. Навіть в такій галузі, як видобуток бурштину,
– заявив бізнесмен.

Він згадав про ініціативу "Маніфест 42", навколо якої об'єдналися підприємці, що "вимагають змін у підходах правоохоронців до бізнесу". За словами підприємця, за неповний місяць правоохоронці вже прийшли до двох активних маніфестантів.

Мазепа порівняв бізнесменів з Українською гельсінською групою, проте запевнив, що вони не проти влади: "Ми з владою за одне: за процвітання України. Сьогодні ми задля цієї мети працюємо з вами, а завтра – з вашими наступниками. Але ми однозначно проти того, щоб ви чи ваші наступники "доїли" бізнес".

Також затриманий заявив, що сума застави у 349 мільйонів гривень – це фактично безальтернативний арешт. Адже "жоден бізнесмен в цій країні не зможе за короткий термін зі свого бізнесу витягнути такі кошти".

Окрім того, він згадав, що його справа стосувалась 7 мільйонів, а застава становить 349 мільйонів. Ігор Мазепа назвав це "свавіллям замість правосуддя".

Суд обрав запобіжний захід 4 підозрюваному

Вже 20 січня за клопотанням Офісу Генерального прокурора обрали запобіжний захід четвертому підозрюваному. Справа стосується про заволодіння землями біля Київської ГЕС.

Відомо, що четверти підозрюваним є брат Ігоря Мазепи – Юрій. Він буде під вартою до 27 лютого 2024 року з альтернативою внесення застави у сумі близько 45 мільйонів гривень.

В Офісі генпрокурора пригадали, що підозрюваним інкримінували незаконну приватизацію державного майна, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній.

"Справа Мазепи": що відомо

  • 18 січня співробітники ДБР затримали бізнесмена та директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу. Сталося це тоді, коли він намагався перетнути українсько-польський кордон.
  • У ДБР зазначають, що він – організатор схеми протиправного володіння землями. Також повідомили, що 18 січня затримали ще трьох його спільників. Зокрема, "брата організатора оборудки".
  • Зауважимо, що 19 січня суд також обрав запобіжний захід двом іншим фігурантам справи про незаконне заволодіння землями Київської ГЕС. Клопотання прокурора задовольнили частково. Підозрюваних відправили під варту з можливістю внести заставу у розмірі 45 та 20 мільйонів гривень відповідно.