Свої особисті інтереси були важливіші: чому влада Грузії боїться прозахідного курсу

11 березня 2023, 17:44
Читать новость на русском

У 2022 році Молдова та Україна отримали статус кандидатів на членство в ЄС. Цей статус очікувала отримати й Грузія, але вона отримала відмову до виконання попередніх умов.

Про це 24 Каналу розповів журналіст, "Ехо Кавказу" Тенгіз Аблотія. За його словами, такої антизахідної позиції як зараз, в грузинської влади за 10 років не було.

Читайте також США пропонують Вірменії та Грузії повністю вичавити Росію з регіону, – політолог

Чому Грузія стала антизахідною

Тенгіз Аблотія зазначив, що за останні 10 років, за яких у владі перебуває нинішня політична сила він не пригадує, щоб антизахідна риторика досягала таких масштабів.

"Вони майже 10 років при владі, але ніколи такої антизахідної риторики не було. Такого, щоб вони виступили й сварили Захід, за 10 років, як вони при владі – я такого не пам'ятаю. І з Росією вони завжди були більш акуратними й так відверто не напрошувались на союзницькі відносини", – розповів журналіст.

Чому грузинська влада змінила риторику: дивіться відео

Він додав, що це почалось тоді, коли Україна та Молдова отримали статус кандидатів на членство в ЄС, а Грузії відмовили та поставили певні умови для отримання цього статусу.

Так, ці 12 умов були такими, що це гарантовано привело б до втрати влади. Ось вони й вирішили, що їм не треба ЄС, бо вони будуть не при владі,
– відзначив Аблотія.

При цьому журналіст зауважив, що чинній грузинській владі вкрай необхідний цей статус, але вони будуть його вимагати на їхніх умовах, щоб не було незалежного суду, а влада могла тиснути на громадський сектор та журналістів

Чому Грузії відмовили в статусі кандидата

  • Влітку 2022 Україна та Молдова отримали статус кандидатів на членство в ЄС. Цього рішення очікувала й Грузія, але отримала відмову.
  • У Єврокомісії вирішили надати європейську перспективу, але повернутись та оцінити наскільки вона відповідає низці умов, перш ніж надати їй статус кандидата.
  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Грузія повинна політично об'єднатися, щоб скласти чіткий шлях до структурних реформ і ЄС