Не лише Шольц блокує передачу Taurus: які протиріччя виникають у Німеччині

5 березня 2024, 16:59
Читать новость на русском

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає проти передачі Україні далекобійних ракет Taurus. Однак це не лише його позиція – такою здебільшого є суспільна думка у державі.

У такий спосіб заяви Шольца відображають позицію німецького суспільства. Таку думку 24 Каналу озвучив аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

Дивіться також Знищують бункери та б'ють на 500 кілометрів: чому ракети Taurus стануть страшним сном для Росії

Позиція німецького суспільства

Андреас Умланд зазначив, що якби лише Олаф Шольц був проти надання Україні ракет Taurus, то ситуація б якось вирішилась. Однак насправді у німецькому суспільстві склалась думка, що не можна передавати нашій державі ці далекобійні ракети. Попри те, що німці виступають за військову допомогу Україні.

Водночас у німецькому суспільстві склалася думка, що ракети Taurus не можна давати Україні, тому що нібито вони втягнуть Німеччину у цю війну, що це буде початок третьої світової війни, що може бути ядерна відповідь від Росії тощо. У такий спосіб Шольц, на жаль, лише відображає німецьку суспільну думку щодо цього типу зброї,
– пояснив він.

Насправді така позиція Олафа Шольца та багатьох німців є дивною. Адже відомо, що Україна вже має подібну зброю, яку отримала від Великобританії, Франції.

Як можна розв'язати проблему

Аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи переконаний, що для передачі Taurus для України потрібно, щоб у якийсь спосіб змінилася суспільна думка у Німеччині щодо цього. Тоді, можливо, Олаф Шольц змінить свою позицію.

Мабуть, тут найкращий шанс взагалі чогось досягнути – це британська пропозиція, щоб Німеччина передала Великобританії Taurus. Тоді Великобританія могла б більше ракет Storm Shadow передати Україні. Мабуть, це зараз найбільш реалістичний варіант. Але я не впевнений,
– припустив Андреас Умланд.

Надання Taurus Україні: головне

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично проти передачі Україні далекобійних ракет Taurus. Раніше головним його аргументом було те, що Німеччина не хоче стати стороною конфлікту у війні. Згодом політик заявив, що його країна повинна контролювати використання ракет. Це можливо лише за участі німецьких військових, але такий варіант для Шольца неприйнятний.
  • Російські пропагандисти опублікували розмову двох німецьких офіцерів, які говорили про кількість далекобійних ракет, які потрібні для ураження Кримського моста. Мовилось, що нібито для цього може знадобитися не 10 і навіть не 20 ракет. Німецькі військові сказали, що можна передати Україні 100 ракет двома траншами.
  • Олаф Шольц підтвердив, що "злита" розмова німецьких офіцерів про Україну справжня. Він додав, що швидко надасть пояснення після публікації запису розмови офіцерів Військово-повітряних сил Німеччини. За його словами, це "велика проблема".