У розмові німецькі офіцери згадували саме про ракети німецького виробництва. Олаф Шольц назвав цей витік даних "великою проблемою".

Дивіться також Знищують бункери та б'ють на 500 кілометрів: чому ракети Taurus стануть страшним сном для Росії

Що заявив Шольц через "злиту" розмову

Канцлер Німеччини, за даними DPA, не заперечував справжність аудіозапису, на якому чутно розмову німецьких офіцерів.

З цієї причини зараз це з'ясовується дуже ретельно, дуже інтенсивно та дуже швидко. Це теж необхідно,
– заявив Шольц під час візиту до Ватикану.

Політик додав, що швидко надасть пояснення після публікації запису розмови офіцерів Військово-повітряних сил Німеччини. За його словами, це "велика проблема".

До речі, видання n-tv заявило, що речниця Міноборони Німеччини підтвердила виданню перехоплення внутрішньої розмови офіцерів їхніх Повітряних сил.

"За нашою оцінкою, була перехоплена розмова в Повітряних силах. Наразі ми не можемо з упевненістю сказати, чи були внесені зміни в записану або письмову версію, яка поширюється в соціальних мережах", – пояснила речниця.

Водночас там зазначили, що не можуть напевно сказати, чи була розмова змінена.

Раніше голова комітету Європарламенту з закордонних справ Девід Макаллістер заявив, що Олаф Шольц стає все більш ізольованим у своїй же країні через те, що виступає проти передачі Україні німецьких далекобійних ракет Taurus.

Макаллістер припустив, що, ймовірно, канцлер "знає більше, ніж ми всі". Однак додав, що він не знає, які причини такої позиції Шольца.

Що відомо про розмову та Taurus для України

  • Напередодні, 1 березня, російські пропагандисти опублікували аудіозапис розмови німецьких офіцерів, які говорять про те, скільки далекобійних ракет німецького виробництва знадобиться, щоб атакувати Кримський міст.
  • Вони зазначили, що нібито "міст на сході важко дістати", тому для цього може знадобитися не 10 і навіть не 20 ракет. Військові Німеччини під час розмови сказали, що можна передати Україні 100 ракет двома траншами.
  • Видання Spiegel написало, що запис спілкування військовослужбовців Бундесверу, ймовірно, справжній. Окрім того, розмову могли записати під час перехопленої телефонної конференції.