Рішення приймає не Шольц: Світан припустив, коли Україні передадуть ракети Taurus
Німеччина ще не вирішилась у питанні щодо постачання Україні крилатих ракет Taurus. Обговорення про поставку цих ракет триває уже не перший місяць і затягнутись може ще на певний час.
Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан в ефірі 24 Каналу зауважив, що питання щодо ракет Taurus є не лише компетенцією Олафа Шольца. Німеччина орієнтується на позицію Сполучених Штатів.
Дивіться також F-16, які з'являться наступного року, тепер менш корисні, – Залужний про постачання зброї ЗСУ
Хто "дає добро" на поставку Taurus
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив сумніви, що ці далекобійні ракети радикально змінять ситуацію на фронті. Хоч насправді причина затримки може бути в іншому.
Я так розумію, вони бояться, що цими ракетами вдарять не просто по (Кримському – 24 Канал) мосту, але й по Москві зокрема. Але все залежатиме від тих викликів, які будуть надалі,
– зазначив Роман Світан.
Не вперше і, мабуть, не востаннє партнери України побоюються передавати потужну зброю через можливе ураження об'єктів на території Росії. Хоч, до прикладу, Київ зобов'язався не використовувати ракети ATACMS по російських містах.
"Все ж приймає рішення про такі передачі Білий дім. Як би там Шольц не вставляв свої "п'ять копійок", але рішення стоять за Пентагоном по практично усіх видах зброї. Тут, мабуть, питання не так до Шольца та німців, як до американців і Байдена", – наголосив військовий експерт.
Найпевніше, рішення про передачу ракет Taurus буде прийнято після того, як Україні нададуть ATACMS дальністю понад 300 кілометрів. Американські ракети, які зараз є на озброєнні в ЗСУ, можуть працювати лише по півночі Криму та не дістають до Керченського мосту.
Роман Світан про затримку у передачі ракет Taurus: дивіться відео
Допомога від Німеччини: останні новини
- Німецький уряд готує новий пакет зимової допомоги для України на 1,4 мільярда євро. Туди мають увійти зокрема системи ППО Patriot, Iris-T6, Gepard. Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав інвестувати в Україну як у "майбутнього члена ЄС".
- Додамо також, що німецький оборонний концерн Rheinmetall та акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" створили спільне підприємство. Повідомляють, що там обслуговуватимуть та ремонтуватимуть техніку, яку надали Україні партнери. До того ж на підприємстві вироблятимуть провідні зразки техніки Rheinmetall AG.
- Під час візиту до Німеччини очільник МЗС України Дмитро Кулеба зустрівся із керівником Rheinmetall. За підсумками зустрічі, Кулеба розповів, що тепер в Україні стане більше зброї для боротьби із ворогом.