Цей уряд також не протримається довго, – Щербина

2 червня 2020, 21:30
Читать новость на русском

Верховна Рада, імовірно, не проголосує за програму Кабінету міністрів. Відтак, уряду не вдасться отримати річний імунітет.

Все через те, що набрана на початку березня команда, не є стабільною. Про це в ефірі 24 каналу у програмі "Політбюро" зазначив головний редактор "РБК-Україна" Сергій Щербина.

Цікаво Уряд представив 10 ініціатив для відновлення економіки України: деталі

На його думку, цей уряд довго не протримається, принаймні в тому складі як зараз.

"Навіть у початковому складі він протримався 20 днів. Тому що міністра фінансів та міністра охорони здоров'я змінили першими. Тепер знову почалися нові рухи, зокрема – замість Пристайка планують ставити Стефанішину", – сказав Щербина.

Тобто це говорить про те, що команда, призначена на початку березня, була цілком не стабільною. Нещодавно в Кабміні був якийсь тімбілдинг: там визначали гасла, ключові цілі та задачі. Постає питання: якщо ви займаєтеся тільки визначенням цілей та задач, то загалом – яку програму ви подаєте у Верховну Раду?
– підкреслив журналіст.

Він додав, що Верховна Рада не дасть річний імунітет цьому уряду. Щербина пояснив, що голосування за програму Кабміну дасть йому імунітет від відставки протягом року – тобто протягом року не можна в Раді ініціювати це питання.

Що відомо про зміни в уряді Шмигаля

  • Після переобрання уряду приблизно через місяць, наприкінці березня, Верховна Рада проголосувала за звільнення новопризначених Ігоря Уманського з посади очільника Мінфіну та Іллі Ємця з посади міністра охорони здоров'я. Зараз ці посади займають відповідно Сергій Марченко та Максим Степанов.
  • Фракція "Слуги народу" під час свого вечірнього засідання 1 червня обговорила чергові ротації в уряді. Відтак, ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко невдовзі може стати ще й ексвіцепрем’єром. Найімовірніше, його місце у Кабміні незабаром займе Ольга Стефанішина.
  • На цьому ж засідання депутати від монобільшості підтримали кандидатуру свого колеги Олександра Ткаченка на пост міністра культури України. Попереднього міністра Володимира Бородянського відправили у відставку ще за зміни уряду.
  • Також у президентській команді розглядали двох кандидатів на пост міністра екології – Романа Абрамовського і Юрія Гусєва. Втім останнього таки вирішили залишити на посаді голови Херсонської ОДА. Все це через те, що Кабмін вирішив розділити Міністерство енергетики і захисту навколишнього середовища на два окремих відомства.