Таке призначення підтримали більшість членів фракції "Слуги народу", розповів у своєму телеграмі народний депутат Олександр Качура.

До слова Троє "слуг народу" у День Києва розпочали перегони за посаду мера столиці: усе, що відомо

Пост міністра культури України пустує ще від початку березня. Тоді при зміні Кабінету Міністрів України у відставку відправили Володимира Бородянського.

Увесь цей час керувала Мінкультом Світлана Фоменко. Щоправда, вона на посаді першого заступника лише виконувала обов'язки міністра.

Сам Олександр Ткаченко наразі відповідає за аналогічний напрямок у Верховній Раді. Там він очолює комітет з гуманітарної й інформаційної політики. Якщо ж Ткаченко стане міністром культури, комітет у Раді замість нього очолить інший нардеп "Слуги народу" – Микита Потураєв.

До слова, Олександр Ткаченко вже прокоментував імовірне призначення. Він висловив сподівання, що у співпраці з парламентом вдасться більш ефективно допомагати сфері культури.

Крім того, потенційний міністр культури вже назвав першочергові заходи, необхідні для розвитку гуманітарної сфери:

  • схвалення закону про культуру й креативні індустрії;
  • фінансова підтримка культури в час кризи через пандемію коронавірусу.

Найголовніше зараз розібрати накопичені справи через ситуацію, яка склалася через те, що впродовж двох місяців не було міністра, і почати працювати. Важливо зберегти те, що було зроблено,
– заявив Ткаченко після засідання фракції.

Що відомо про Олександра Ткаченка

Він пройшов до Верховної Ради за списком "Слуги народу". Був включений до першої десятки партії під номером 9. У парламенті очолив комітет гуманітарної й інформаційної політики.

До приходу в політику працював журналістом і медіаменеджером. Ще у 2019 році очолював медіахолдинг олігарха Ігоря Коломойського "1+1". До слова, саме з цим олігархом його досі й пов'язують.

Цікаво Голова Херсонської ОДА Гусєв може стати міністром екології: що про нього відомо

Сам Ткаченко родом з Києва, де й народився 54 роки тому. Його дружина Анна теж працює медіаменеджеркою. У Ткаченка троє дітей: 31-річний син Олександр, 8-річна донька Єва і 5-річний син Данило. Олександр від колишньої дружини Тетяни Гнєдиш.

З цікавих аспектів його біографії є, наприклад, період у 2000-2001 роках. Тоді Олександр Ткаченко був радником прем'єр-міністра Віктора Ющенка.

Крім того, у 2018 він володів акціями в холдингу "1+1", "Кварталі 95" і виданні The Babel. У 2019 році вийшов з бізнесу, але в новій декларації досі вказане спортивне авто Land Rover Range Rover Sport. Спершу Ткаченко використовував його як службове, а потім – як орендоване.

За першу половину 2019 року задекларував зарплату в медіахолдингу на суму 3 мільйони 697 тисяч гривень. Є в Ткаченка й немалі заощадження:

  • 437 тисяч доларів (понад 11,7 мільйона гривень);
  • 9 мільйонів 870 тисяч гривень.