У Мінську відбулося засідання ТКГ: про що говорили

29 січня 2020, 17:50
Читать новость на русском

У Мінську 29 січня відбулося засідання Тристоронної контактної групи щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Сторони обговорили звільнення утримуваних між Україною та Росією, припинення вогню на Сході та питання кордону, який наразі контролюють окупанти.

Про це повідомила прессекретарка представника України у ТКГ Леоніда Кучми – Дарка Оліфер у своєму фейсбуці.

Цікаво: Ротація в оточенні Путіна: Кремль змінює курс щодо України?

Вона відзначила, що сьогоднішня зустріч ТКГ стала останньою для Мартіна Сайдіка – він передав повноваження спеціального представника глави ОБСЄ в ТКГ та в Україні Хайді Грау.

Про що говорили на засіданні ТКГ:

  • Про пошуки зниклих безвісти.

Гуманітарна підгрупа продовжує роботу з взаємного звільнення утримуваних людей. Зокрема, сторони домовилися відновити пошук зниклих безвісти. До наступного засідання ТКГ в Мінську планують підготувати пропозиції щодо залучення до пошуку міжнародних організацій, у тому числі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

  • Про безпекову ситуацію на Донбасі.

Українська сторона на зустрічі нагадала, що основним для виконання мінських угод є вирішення проблем безпеки: припинення вогню на Донбасі, виведення збройних формувань і військової техніки окупантів та встановлення Україною контролю за кордоном.

Світовий досвід врегулювання збройних конфліктів показує, що без встановлення державою контролю за своїм кордоном досягти миру неможливо,
– наголосив Кучма.

Дізнайтеся більше: Танки та гаубиці: де бойовики розмістили важку техніку на Донбасі

Оліфер додала, що безпекова ситуація на Донбасі залишається складною через дії підконтрольних Росії бойовиків. Вони постійно відкривають вогонь по позиціях ЗСУ, до обстрілів залучають снайперів, а на лінії зіткнення діють їхні диверсійно-розвідувальні групи.

Про що домовилась ТКГ у Мінську 16 січня?

Перше у 2020 році засідання Тристоронної контактної групи відбулося у Мінську 16 січня. Сторони обговорили:

  • роботу над новим обміном утримуваними;
  • питання кордону, яке важливе у контексті проведення місцевих виборів на усій території Донбасу;
  • припинення вогню на Сході;
  • нові ділянки розведення сил.

Попередньо, ТКГ домовилась про розведення сил на ділянці біля пункту пропуску "Гнутове". Окрім цієї, українська сторона пропонувала ще 3 ділянки, які досі не затвердили:

  • у районі мосту в Станиці Луганській;
  • поблизу Авдіївки;
  • біля Новоселиці-2.


Карта окупованих територій на Донбасі / інфографіка 24 каналу