У Раді відмовилися розглядати законопроект Зеленського про імпічмент: реакція АП
Нардепи не змогли включити до порядку денного сесії законопроект Зеленського про імпічмент президента. Підтримали розгляд документу лише 110 народних обранців. За словами заступника голови АП Руслана Рябошапки, такий підхід з боку українського парламенту важко назвати прагматичним.
Те, що нардепи не змогли включити до порядку денного питання про імпічмент, означає, що до розгляду відповідного проекту №10340 ("Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)"), найімовірніше, вони повернуться вже після дострокових виборів до парламенту. Оскільки десята сесія Верховної Ради закінчується 19 липня, а вибори відбудуться 21 липня.
Читайте також: Законопроект про імпічмент від Зеленського: переваги і недоліки
За словами першого заступника голови АП Руслана Рябошапки, парламентарі не підтримали включення законопроектів, яких самі ж вимагали.
"Важко назвати такий підхід прагматичним з боку нашого парламенту, оскільки, очевидно, що ті закони, яких так вимагали самі народні депутати, їх вони у парламенті не підтримали та провалили", – зауважив держслужбовець під час брифінгу.
Він додав, що Адміністрації доведеться працювати із тим парламентом, який є. Щоправда, висновки про його роботу напередодні позачергових виборів мають робити українці.
"Очевидно, що мабуть це все-таки впливатиме на шанси щодо проходження будь-яких законопроектів, зокрема і про незаконне збагачення", – підсумував Рябошапка.
Володимир Зеленський 29 травня подав у Верховну Раду законопроект про імпічмент президента України.
Що таке імпічмент?Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.
Законопроект Зеленського про імпічмент
Текст документа опублікований на сайті парламенту.
Що говорив Зеленський про імпічмент?
Під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський заявляв, що у разі його перемоги на президентських виборах, перш за все планує зняти недоторканність із президента України, народних депутатів і суддів. Тому він обіцяв подати на розгляд Верховній Раді законопроект про імпічмент президента.
"Важливо, що я хочу залишитися собою. Я не тримаюся за посаду. Тому, до речі, один з головних і перших законів, які чекало суспільство 28 років, і мені незрозуміло, чому його немає, у всьому цивілізованому суспільстві є закон про імпічмент. Я сам іду назустріч. Не мені пропонують депутати Верховної ради або там якісь окремі чиновні мужі. Ні, я сам цього хочу. Чому? Тому що є цивілізований шлях, як прибрати людину, яка, на думку суспільства, стала недостатньо гідною їх вибору", – говорив Зеленський.