Дуже великі проблеми: як удари по аеродромах росіян вплинуть на фронт
Україна отримала близько 20 далекобійних ракет ATACMS. Частину з них вже було успішно використано по аеродромах, які розташовані в тимчасово окупованих Луганську і Бердянську.
В ефірі 24 Каналу військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман пояснив, як може змінитися ситуація на полі бою з появою ATACMS. Раніше в українському МЗС зазначили, що наша держава отримуватиме далекобійні ракети від США на постійній основі.
Зверніть увагу Пробна партія: яких модифікацій ракет ATACMS Україна ще потребує
Все залежить від кількості ракет
ATACMS – це ще один додатковий інструмент, який може дати нові можливості українській армії.
Як зауважив військовий експерт з Ізраїлю, ефект від застосування ATACMS насамперед залежатиме від їх кількості. Надання Україні далекобійних ракет, ймовірно, дасть шанс ЗСУ частково повторити торішній ефект HIMARS.
Звісно, не повною мірою, тому що другий раз це не перший,
– зазначив Гендельман.
Отримання засобів, які дають можливість завдавати удари на всю глибину оперативної оборони противника, ускладнює життя росіянам. Наприклад, аеродроми на відмінну від складів розосередити складніше, адже їх не так багато.
Тепер росіяни змушені перекидати літаки, а це обмежуватиме їхнє оперативне використання,
– сказав військовий експерт.
Після перших ударів HIMARS торік і Storm Shadow росіяни змушені були робити висновки й вздовж всієї лінії фронту реорганізовувати систему логістики. Гендельман наголосив, що у цьому полягає весь ефект подібних атак та створення великих проблем противнику.
"Україна здійснила атаку на два аеродроми, втім, висновки окупанти роблять для всіх", – додав військовий експерт.
Який ефект для росіян матимуть атаки на аеродроми у Луганську та Бердянську: дивіться відео
Удар по аеродромах у Луганську та Бердянську: останні новини
- Вночі 17 жовтня ЗСУ завдали ударів по аеродромах з російськими гелікоптерами в окупованому Луганську та Бердянську. Ймовірно, внаслідок атаки було знищено 14 гвинтокрилів. Британські розвідники переконані, що цей удар змусить Росію перенести свої оперативні бази та вузли управління далі від лінії фронту.
- Військовий експерт Андрій Крамаров зауважив, що для того, аби росіяни відтягнули свою техніку углиб, необхідна серія таких потужних вибухів.
- У мережі з'явилися супутникові знімки, які наочно демонструють результати потужної "бавовни" у Бердянську.