Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан сказав 24 Каналу, що так само Україні передавали ракети Storm Shadow та SCALP.

Читайте також Передача ATACMS Україні: у Пентагоні прокоментували, чи нададуть додаткові ракети

"Нам передали кілька ракет, побачили переваги й недоліки на театрі воєнних дій – і далі вже передали основну партію", – зазначив Світан.

Україні передали пробну версію ATACMS: дивіться відео 24 Каналу

За його словами, Україні могли передати кілька модифікацій ATACMS, щоб визначити ефективність їхньої роботи. Так, ракетами M39 з дальністю 165 кілометрів можна контролювати аеродроми підскоку і не давати російським вертольотам заправлятись.

Але росіяни можуть вивести аеродроми глибше на свою територію або в окупований Крим. Тоді збільшиться плече підльоту, але вони зможуть виконувати бойові завдання.

Яких ATACMS потребує Україна

"Щоб їх відмінусувати з Криму, нам потрібні ракети M39A1 з дальністю в 300 кілометрів. Вони можуть накривати аеродроми та повністю прибрати авіаційну вертолітну компоненту ворога з Півдня нашої країни", – констатував Світан.

Військовий експерт наголосив, що мають бути сотні ракет – тоді вони зможуть узяти під оперативний контроль усю окуповану територію України. Ідеться про будь-яку точку, де можуть розміститись російські військовослужбовці, їхня броньована техніка, автомобільні розв'язки, паливні склади, склади з боєприпасами.

Особливості ракет ATACMS
Основні характеристики ракет ATACMS / Інфографіка 24 Каналу

Україна отримала ATACMS від США: останні новини

  • Як відомо, США вирішили передати ракети ATACMS Україні ще 30 серпня. Це рішення тримали в таємниці, щоб Росія не встигла перемістити свої склади зі зброєю за межі дії ATACMS.
  • Власне, так і сталось. Сили оборони України запустили ATACMS по аеродромах в окупованих Бердянську і Луганську. За попередніми даними, ракети уразили близько 14 російських гелікоптерів.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Володимир Зеленський і Джо Байден домовились про постачання ракет ATACMS на постійній основі.