Україна не зверталася до Венеційської комісії з законопроєктом про олігархів

15 червня 2021, 15:25
Читать новость на русском

Джерело:

"Факти"

Денис Малюська заявив, що Україна не зверталася до Венеційської комісії щодо законопроєкту про деолігархізацію. Причина – довгі терміни очікування на рішення.

Чому Україна не зверталася до Венеційської комісії

На висновок комісії довелося б чекали близько пів року. Про це міністр юстиції заявив у інтерв'ю.

Цікаво Обмежить "Prosecco party" з депутатами, – "слуга" Неклюдов про закон щодо олігархів

Цей законопроєкт буквально 2 тижні тому був фіналізований та зареєстрований у Верховній Раді. Тому навіть фізично складно очікувати від них настільки швидкої реакції. Якби його й направили до Венеційської комісії, то довелось би чекати приблизно пів року на висновок. Президент очікує отримати результат швидше,
– пояснив Малюська.

На питання про те, чи звертатиметься він до Венеційської комісії щодо цього законопроєкту про олігархів, міністр відповів: "Я – ні. Напевно, це питання вирішуватиме президент або, можливо, парламент".

"Олігархи – ексклюзивна історія", – Малюська

За словами міністра, Україна звертається до комісії у випадках, коли є велика тривала експертиза: "Зокрема в частині судової реформи, де ми досить часто "звіряємо годинники".

Малюська наголосив, що олігархи – це "ексклюзивна історія", тому він не впевнений, що позиція комісії була б корисною з урахуванням втрати часу.

Головне про деолігархізацію

  • 2 червня президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду невідкладний законопроєкт про запобігання загрози олігархів. Мета такого документу – перетворити олігархів на бізнесменів.
  • Законопроєкт встановлює 4 ознаки за якими визначатимуть олігархів. Для того, щоб потрапити у реєстр олігархів, слід відповідати 3 з 4 ознак. Щоб вийти з нього – позбутися щонайменше 2 ознак.