Україна і США розглядають "Північний потік-2" як загрозу для європейської енергобезпеки
Джерело:
Офіс ПрезидентаВашингтон та Київ продовжують виступати проти "Північного потоку-2". Російський газопровід країни розглядають як загрозу для європейської енергетичної безпеки.
Про це йдеться у спільній заяві США та України щодо стратегічного партнерства двох країн, яку оприлюднив Офіс Президента.
Читайте також Зеленський ще говорить з Байденом у США: в ОП опублікували спільну заяву США та України
Спільна протидія впливу "Північного потоку-2"
Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів та енергетичної дипломатії, зокрема шляхом нещодавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки,
– йдеться у заяві.
Це необхідно, аби зберегти транзитну роль та забезпечення безпеки поставок України у перехідний енергетичний період, а також задля недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї.
Уряди України та США також заявили про підтримку зусиль зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.
Питання російського газопроводу: що відомо
- У липні 2021 року США та Німеччина і підписали угоду щодо "Північного потоку-2". Берлін зобов'язався ініціювати санкції, якщо Росія використовуватиме газ як зброю.
- Крім того, Німеччина запевнила, що домагатиметься продовження договору про транзит російського газу через Україну.