Україна визначилась, як тепер називати Лукашенка

30 вересня 2020, 12:56
Читать новость на русском

Чинний самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко нещодавно провів свою власну таємну інавгурацію. Проте країни Європи навіть після цього не визнають його легітимним. МЗС України все ж визначилось, як саме тепер офіційно називати Лукашенка.

"Нелегітимний" та "незаконно обраний" – це прекрасні формулювання для медіа щодо Лукашенка. Однак Україна не буде використовувати жодне з них. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу МЗС, передає 24 канал.

Читайте також Лукашенка висунули на Нобелівську премію миру: білоруський держканал поширив фейк

На пресконференції журналістка запитала Кулебу, як правильно називати Лукашенка після закінчення його останньої каденції – "незаконно обраним" чи "нелегітимним". Міністр відповів, що у ЗМІ це можна робити, але Україна називатиме його просто на ім'я та прізвище, не зазначаючи посади.

Це прекрасні формулювання для медіа, заголовків та постів у фейсбуці. Проте офіційна позиція – Олександр Лукашенко,
– відповів Кулеба.

Коротко про таємну інавгурацію Лукашенка

  • Зранку 23 вересня 2020 року біля резиденції Лукашенка зібралися силовики та чиновники. Також до будівлі під'їхала військова техніка, а рух для транспорту перекрили. Згодом до Палацу Незалежності прибув кортеж самого Лукашенка.
  • Виявилося, що це проводять інавгурацію Лукашенка, яку ніде не анонсували. На церемонію інавгурації запросили кілька сотень впливових людей.
  • Говорили, що це може бути лише репетиція, адже дату церемонії завчасно не повідомляли.
  • Згодом стало відомо, що Лукашенко, поклавши праву руку на Конституцію, виголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, а голова Центральної комісії Білорусі Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення Президента Республіки Білорусь.
  • У відповідь на таємну інавгурацію Лукашенка 27 вересня провели "народну інавгурацію" лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської.